Wyłudzali miliony z VAT - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Łączna wartość ujawnionych fikcyjnych faktur przekracza kwotę 20 mln zł.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej wraz Wydziałem do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo przeciwko osobom podejrzanym o wystawianie fikcyjnych faktur VAT na zakup materiałów budowlanych. Badane nieprawidłowości zostały ujawnione w wyniku kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

W toku śledztwa ustalono, że w proceder zaangażowanych było kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych z terenu całego kraju. Organizator przedsięwzięcia równoległe z faktycznie prowadzoną działalnością gospodarczą wystawiał fikcyjne faktury VAT, które następnie zbywał zainteresowanym podmiotom, głównie z terenu Śląska i Małopolski, celem zwiększania kosztów prowadzanej przez nich działalności, co z kolei pozwalało na odliczenie albo zwrot podatku VAT.
28 lutego br. zatrzymano dwie osoby, w tym organizatora nielegalnego przedsięwzięcia, wobec którego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej  01 marca 2019 r. zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. W stosunku do drugiej zatrzymanej osoby zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze, czyli dozór policji oraz poręczenia majątkowego.
Łączna wartość ujawnionych fikcyjnych faktur przekracza kwotę 20 mln zł. Podejrzanym grozi kara od 5 do 25 lat więzienia.

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę