Wesoły traktor i wiele złamanych przepisów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci ze Skoczowa zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. Mieszkaniec Brennej kierował traktorem bez wymaganych uprawnień, z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz na „podwójnym gazie". Jakby tego było mało, mężczyzna przewoził... pięciu pasażerów.

Ciagnik Cieszyn

W nocy z piątku na sobotę policjanci, po otrzymaniu zgłoszenia o nietrzeźwym kierowcy, natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Zatrzymali go w Brennej na ul. Jatny. Jak się okazało, wraz z kierującym w traktorze podróżowało jeszcze pięciu pasażerów. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości traktorzysty. Badanie wykazało, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się ponadto, że nie posiada uprawnień i w dodatku ma aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W związku z popełnionymi przestępstwami, mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz nawet 5 lat więzienia.

"Tym razem nie doszło do tragedii. Pamiętajmy -  każdy może zapobiec temu, że nietrzeźwe osoby wsiadają za kierownicę. Wystarczy poinformować o tym fakcie poprzez zgłoszenie interwencji pod nr alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji. Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa współpracy wiele razy zatrzymano już sprawców  m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa." - przypominają cieszyńscy mundurowi.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę