Kolejne wypadki w górach - zainstaluj "apkę" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oboje poszkodowanych zabrały Zespoły Ratownictwa Medycznego. GOPR-owcy przypominają o aplikacji Ratunek.

GOPR Zar Porabka

Wczoraj (czwartek 1 sierpnia) wracający z poszukiwań zespół ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR został zadysponowany do wypadku rowerowego na trasach Żaru. 16-latek, wypadając z trasy, doznał urazu głowy i złamania obojczyka. Został ewakuowany karetką terenową GOPR do dolnej stacji kolei, a następnie przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W tym samym czasie wpłynęło kolejne zgłoszenie. Dotyczyło kobiety z urazem kończyny dolnej, która nie mogła się samodzielnie poruszać i nie była w stanie podać swojej dokładnej lokalizacji. Jedynym charakterystycznym punktem podanym przez turystkę była ambona myśliwska oznaczona odpowiednim numerem. Na tej podstawie ratownicy zlokalizowali kobietę w rejonie Porąbki, zabezpieczyli uraz oraz przetransportowali do miejsca przekazania ZRM.

"Wszystkim planującym górskie aktywności polecamy zainstalowanie aplikacji Ratunek.  Dzięki niej nasza pomoc w razie wypadku może dotrzeć do potrzebujących jeszcze szybciej." - apelują ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę