Złodziej z Czech na "gościnnych występach" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Hawierzowa za włamania i kradzieże na terenie Cieszyna. 

Policja kajdanki Cieszyn

Do złapania sprawcy doszło w miniony piątek po północy. Mieszkaniec Bielska-Białej, na jednej z ulic w centrum Cieszyna, zauważył nieznanego mu mężczyznę, który trzymał w rękach duże worki i usiłował wydostać się z bramy kamienicy. Na jego widok mężczyzna zaczął uciekać. Bielszczanin od razu pobiegł za nim i powiadomił Policję. Dzięki informacjom zgłaszającego policjanci szybko namierzyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak się później okazało, był to 30-letni obywatel Czech, który wcześniej włamał się do pomieszczeń jednej z firm w centrum miasta. W trakcie ucieczki złodziej porzucił skradzione przedmioty o łącznej wartości ponad 23 tys. zł. Złodziej ukradł z firmy telefony, laptopy, oraz różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biurowy i przemysłowy. Nie było to jednak jego jedyne przestępstwo, którego dopuścił się tego wieczoru. 30 latek usiłował włamać się do pomieszczeń kolejnej firmy w tym samym budynku, lecz nie potrafił sforsować zamków. Wcześniej na innej ulicy, jeszcze w ciągu dnia, w centrum miasta wszedł do otwartego mieszkania. Zabrał stamtąd zegarki, biżuterię, dokumenty oraz karty płatnicze.

Mieszkaniec Hawierzowa był już wcześniej karany za podobne przestępstwa w Polsce i w Czechach. Po tym, jak mężczyzna usłyszał zarzuty, sąd - na wniosek śledczych i prokuratora - postanowił o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Udostępnij

2
0
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę