Ponad 1000 odblasków dla mieszkańców Żywiecczyzny - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To finał akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”, w którą zaangażowani byli żywieccy policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku była to już piąta edycja akcji.

Odblaski

Dzisiaj rano w Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Korbielowie odbył się finał akcji „Świeć przykładem nie tylko w Adwencie”. W działania zaangażowani byli żywieccy policjanci, księża oraz przedstawiciele Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. W tym roku stróże prawa odwiedzili cztery parafie: w Węgierskiej Górce, Międzybrodziu Żywieckim, Milówce oraz Korbielowie, gdzie odbyło się podsumowanie działań.

Celem akcji było dotarcie do jak największej ilości osób i przekazanie im cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego też policjanci w czasie nabożeństw przestrzegali wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach. Tłumaczyli podstawowe zasady bezpieczeństwa, a przede wszystkim wyjaśniali, jak ważne dla ochrony życia i zdrowia jest noszenie elementów odblaskowych. Po zakończonych nabożeństwach mundurowi rozdawali wiernym zakupione przez Caritas odblaski. Łącznie ponad 1000 opasek odblaskowych trafiło do mieszkańców Żywiecczyzny. Akcja rokrocznie spotka się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców.

Udostępnij

1
0
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę