DPS w Kamesznicy i kolejne kłopoty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po ponad tygodniu od wykrycia ogniska koronawirusa w DPS w Kamesznicy bardzo unaoczniły się kłopoty z personelem. Co będzie dalej w tym temacie?

dps

 Według stanu na środę 21 października, w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kamesznicy zakażenie COVID-19 stwierdzono u 37 pacjentów i 24 osób z personelu. Dyrekcja ośrodka zwróciła się do Starostwa Powiatowego w Żywcu z prośbą o pomoc w uzupełnieniu braków kadrowych:

- Na chwile obecną udało się znaleźć dwóch ratowników WOPR-u, zainteresowanych pracą tymczasową w tej placówce. Jednocześnie skierowaliśmy zapytanie do lokalnych POZ-ów z pytaniem, czy istnieje możliwość oddelegowania pielęgniarek do opieki nad pacjentami. Z uwagi na stwierdzenie wirusa u 37 pacjentów podjęto również decyzję o wypożyczeniu dwóch koncentratorów tlenu. Są to urządzenia medyczne, służące do podawania pacjentowi powietrza ze zwiększona ilością tlenu. z posiadanych przez nas informacji na chwilę obecną (środa 21 października) wynika, że sytuacja jest stabilna - mów rzecznik Starostwa Powiatowego w Żywcu Dariusz Szatanik.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę