Pobili i okradli księdza - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kryminalni z Cieszyna zatrzymali trzy osoby do sprawy rozboju w Brennej. Napastnicy zaatakowali księdza tamtejszej parafii, pobili go i ukradli gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Podejrzani zostali szybko namierzeni przez policjantów i zatrzymani. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

ksiaz brenna

19 marca wieczorem policjanci zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło na parafii w Brennej. Pokrzywdzonym była osoba duchowna. Z relacji księdza wynikało, że został on zaatakowany w swoim mieszkaniu przez nieznane mu osoby. Zamaskowani napastnicy podstępem zmusili duchownego do otworzenia drzwi, a następnie go pobili i związali, po czym ukradli gotówkę oraz sprzęt elektroniczny. Pokrzywdzony nie był w stanie opisać przestępców, ponieważ mieli założone kominiarki.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni Cieszyna. Pomimo szczątkowych informacji na temat zdarzenia, bardzo szybko ustalili oni dane osób, które mogły być sprawcami napadu. Policjanci rozpoczęli działania, które ostatecznie doprowadziły ich do pewnej kobiety i dwóch mężczyzn. Sprawcy zostali zatrzymani już na drugi dzień po zdarzeniu. Przy młodszym z zatrzymanych mężczyzn policjanci znaleźli narkotyki. Po zgromadzeniu wszystkich dowodów i skompletowaniu materiałów, policjanci doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Wszystkim zostały już przedstawione zarzuty popełnienia rozboju. Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę