Nietrzeźwa, z dożywotnim zakazem potrąciła mężczyznę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 50-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego, która mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wsiadła za kierowcę samochodu i spowodowała kolizję. Gdy świadek zdarzenia chciał udaremnić jej dalszą jazdę, 50-latka potrąciła go i podczas ucieczki uszkodziła jeszcze jeden samochód. Dalszą jazdę udaremnili jej inni kierowcy oraz policjanci z żywieckiej drogówki.

Policja

 W niedzielę około 14.30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że w Żywcu na ul. Kopernika, najprawdopodobniej nietrzeźwa kierująca potrąciła pieszego i uciekła. Dalszą jazdę udaremnili jej inni kierowcy oraz policjanci z żywieckiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce. Jak ustalili mundurowi, około 15 minut wcześniej 50 latka, cofając, uderzyła w inny samochód i próbowała uciec z miejsca zdarzenia. Gdy 67-letni mężczyzna, który widział całe zdarzenie, próbował zabrać jej kluczyki, ta gwałtownie przyśpieszyła, powodując upadek mężczyzny. W wyniku zdarzenia 67-latek nie doznał na szczęście groźnych obrażeń. Całe zdarzenie widzieli inni kierowcy, którzy powiadomili policję oraz ruszyli za kierującą. W międzyczasie kobieta podczas ucieczki, uszkodziła jeszcze jeden samochód. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 50-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo posiadała dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut.

Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 5 lat. Odpowie również za szereg wykroczeń w ruchu drogowym, których się dopuściła.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę