Pościg grupy SPEED - długa lista zarzutów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policjanci cieszyńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-letniego kierowcę, który usiłował uniknąć kontroli drogowej. W trakcie ucieczki przed policyjnym radiowozem nie reagował na wydawane mu przez funkcjonariuszy wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do prowadzenia pojazdów, kierował pod wpływem narkotyków i posiadał je przy sobie.

41-620047

 Do zatrzymania 23-letniego mężczyzny doszło w sobotnie popołudnie w Bąkowie, na odcinku drogi krajowej DK81. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej motocyklistę, który przekroczył dozwoloną na tym odcinku drogi DK81 o 35 km/h. Kierowca początkowo zwolnił dając znak, że rozumie polecenia policjantów oraz będzie się stosował do nakazu jazdy za radiowozem w wyznaczone, bezpieczne miejsce. W momencie, gdy radiowóz zwolnił i zjeżdżał, kierujący motocyklem nagle gwałtownie przyspieszył. Policjanci byli przygotowani na taką ewentualność i natychmiast podjęli pościg. Pomimo włączonych sygnałów uprzywilejowania i sygnałów do zatrzymania kierowca motocykla za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Wielokrotnie zmieniał pas ruchu, usiłował schować się za innymi pojazdami, aby ostatecznie gwałtownie skręcić w boczną drogę i tam szukać ucieczki. Kierujący radiowozem policjant z wieloletnim doświadczeniem nie dał się zwieść motocykliście, był szybszy i zajechał mu drogę czym zmusił go do zatrzymania. Chwilę później przestępca był już w rękach policjantów. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nienaturalnie, był bardzo zdenerwowany. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. 23-latek przyznał, że znajduje się pod wpływem marihuany, w związku z czym od mężczyzny pobrano krew do badań. W trakcie czynności okazało się, że zatrzymany kierowca nie posiada w ogóle uprawnień 

kierowania pojazdami mechanicznymi. Jednak to nie wszystkie przewinienia kierującego. Policjanci znaleźli przy 23-latku ponad 15 gramów narkotyków... Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się do przedstawianych mu zarzutów. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdów będąc pod wpływem środków odurzających grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Rok dłużej można spędzić za kratkami za posiadanie środków odurzających. Odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Pojazd, którym kierował 23-latek został usunięty z drogi na jego koszt.

Przypomnijmy!

Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę