Które szkoły wyremontował "Powiat"? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O uwarunkowaniach reformy edukacji, która zaczyna funkcjonować od najbliższego roku szkolnego pisaliśmy szerzej TUTAJ. Pisaliśmy też o remontach. W szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe, wykonano szereg prac naprawczych, których głównym celem było polepszenie warunków nauczania jak i podniesienie atrakcyjności bazy lokalowej. Prace remontowe i adaptacyjne wykonane w okresie mijających wakacji prezentują się następująco:

kornik

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce

W wykończonym nowym skrzydle budynku przy ul. Dworcowej 17 powstały 2 nowe sale, w związku z czym 4 klasy technikum będą uczyły się w tym budynku. Remonty obejmowały: pokój nauczycielski, klatkę schodową i wyjście ewakuacyjne. W ramach inwestycji zakończono III etap rozbudowy szkoły za kwotę 950 tyś. zł.

Zespół Szkół Zawodowych w Węgierskiej Górce

W ramach wakacyjnych remontów wykonano: wymianę grzejników w dwóch salach lekcyjnych, częściowo odmalowano ściany w salach lekcyjnych oraz na korytarzach szkolnych, wymieniono drzwi w czterech salach lekcyjnych, wymieniono stoliki i krzesła w dwóch salach lekcyjnych. Koszt wykonanych remontów wyniósł 11 tys. zł.

Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych Żywcu

Nowościami dla uczniów i nauczycieli będzie: uruchomienie pracowni przemysłu mody z zakupem nowego wyposażenia, wzbogacenie kierunku kształcenia technik inżynierii sanitarnej o wyposażenie w zakresie odnawialnych źródeł energii oraz praktyki zagraniczne w Irlandii i Niemczech dla uczniów technikum dla wszystkich kierunków kształcenia w ramach programu Erasmus+ w latach szkolnych 2017/2018 oraz 2018/2019. W ramach wakacyjnych remontów wykonano: adaptację sali lekcyjnej i jej zaplecza na pracownię przemysłu mody, modernizację sieci komputerowej, odmalowano pomieszczenia w tym socjalne dla uczniów oraz  szatnię w budynku CKPiU, wykonano kanalizację deszczową, wykonano wyposażenie meblowe do sal lekcyjnych, przeprowadzono remont zbiorników pieców C.O. i zsypu opału. Koszt wykonanych remontów wyniósł ok. 85 tyś. zł.

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Żywcu

W ramach wakacyjnych remontów wykonano: malowanie lamperii w 3 salach lekcyjnych i montaż listw drewnianych zabezpieczających ściany przed uszkodzeniami, częściowe malowanie sali gimnastycznej, montaż drzwi, listw narożnikowych oraz osłon drewnianych na kaloryfery, malowanie elementów ogrodzenia. Od 1.09.2017 r. w szkole obowiązywał będzie dziennik elektroniczny.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu

W okresie wakacji dokonano remontów trzech sal lekcyjnych oraz pokoju nauczycielskiego wraz z położeniem paneli i lamperii z tynku mozaikowego. Koszt wykonanych remontów wyniósł ok 40 tyś. zł.

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu

W ramach wakacyjnych remontów wykonano: remont generalny jednej sali dydaktycznej z montażem nowego sprzętu multimedialnego i zakupem nowych mebli, malowanie dwóch sal dydaktycznych. Doposażono sale dydaktyczne w sprzęt komputerowy i multimedialny za kwotę 12 tyś. zł. Wykonano dostęp do Inetrnetu dla wszystkich wychowanków bursy za kwotę 3000 zł. W chwili obecnej 90 % sal dydaktycznych wyposażona jest w sprzęt multimedialny, natomiast wszystkie sale dydaktyczne posiadają dostęp do Inernetu. Ponadto doposażona została pracownia mechatroniki w nowoczesne wyposażenie elektropneumatyczne i sterowniki PLC. W zakresie planowanych prac jest remont generalny łazienek uczniowskich przy sali w-f – koszt ok. 20 tyś. zł. oraz remont instalacji wod-kan w trzech łazienkach uczniowskich (w trakcie wyceny).

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu

W ramach wakacyjnych remontów wykonano: remont pracowni stolarskiej - wyposażenie w nowe meble i narzędzia, remont schodów wejściowych, wykonano ogrodzenie od ulicy Kopernika wraz z montażem bramek wejściowych i bramy wjazdowej od ulicy Buczka i Kopernika, wyremontowano pomieszczenie administracji i dokonano instalacja barierki wewnętrznej. Remont obejmował również  wymianę i montaż drzwi do sal lekcyjnych, wymianę podłogi w 3 klasach oraz wymianę instalacji elektrycznej w pomieszczeniach gospodarczych szkoły. Odmalowanych i doposażonych w meble zostało 5 klas lekcyjnych. W meble wyposażono także świetlice w internacie oraz doposażono w pomoce Sale doświadczania. W ramach realizowanego projektu  ,,Stołówka na Medal” wykonano nową posadzkę, odmalowano ściany i wykonano montaż nowego oświetlenia. Łączny koszt remontów i wyposażenia przy udziale środków z budżetu oraz sponsorów wyniósł 125 tyś. zł.

W najbliższych dniach rozpocznie się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu wymiana zbiornika wyrównawczego CO za kwotę 26 tyś. zł, w Zespole Szkół Samochodowych w Żywcu rozpocznie się remont dachu na starej części budynku za kwotę ok. 160 tyś. zł, natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce w ramach projektu unijnego rozpoczną się  prace wykończeniowe w 4 pracowniach do kształcenia zawodowego.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę