Budowa przedszkola w Zabłociu postępuje - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwają intensywne prace przy budowie nowego przedszkola w Żywcu-Zabłociu. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, od 1 września 2017 r. zostaną tam przeniesione dzieci z Przedszkola nr 1 przy ul. ks. prałata Stanisława Słonki.

przedszklle 3

 Obiekt został zaprojektowany przez Studio Projektowe s.c. Małgorzata Mazurek i Marcin Bury z Żywca. Wynikający z dokumentacji projektowej potencjał edukacyjny obiektu stanowi 150 miejsc, co oznacza wyraźny wzrost liczby miejsc w stosunku do stanu obecnego (121 miejsc). Tym samym, projektowana inwestycja wywiera pozytywny wpływ na wzrost potencjału edukacyjnego Województwa Śląskiego, gdyż zapewnia zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego dla dzieci 3 i 4-letnich (obecnie jest to 65 miejsc, po realizacji inwestycji będzie to 95 miejsc, dodatkowo utworzona zostanie 1 grupa 3 i 4-latków). Wykonawcą robót budowlanych, wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest firma WODPOL Sp. z o.o. z siedzibą w Żywcu przy ul. Ks.Pr.St. Słonki 24.
Planowana Całkowita wartość projektu wyniesie blisko 7 mln zł (6 977 893,02 zł), w tym środki z UE w kwocie nie przekraczającej 4 415 558,13 zł. Ukończenie inwestycji planowane jest na okres wakacji bieżącego roku, tak aby po wakacjach dzieci mogły już pójść do nowego przedszkola.

Foto: UM Żywiec

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę