Węgierska Górka przeciwko odblokowaniu "Cesarki" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pojawiły się zgrzyty pomiędzy sąsiednimi gminami na tle kłopotów drogowych. Gmina Milówka wystąpiła z postulatem odblokowania Drogi Krajowej 1 – Traktu Cesarskiego, aby usprawnić ruch pojazdów, który zwiększył sie po otwarciu autostrady po stronie słowackiej.. Tymczasem wójt Węgierskiej Górki Piotr Tyrlik wyraził sprzeciw  i uspokoił mieszkańców, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowich i Autostrad uważa tak samo.

Cisiec

 Milówka jest za udostępnieniem „Cesarki” dla ruchu samochodowego powyżej 3,5 tony. Pozwoliłoby to w jakimś stopniu rozładować obciążenie spowodowane brakiem drogi ekspresowej na tym odcinku. Tymczasem nie przychyla się do tego postulatu Węgierska Górka. Jej wójt Piotr Tyrlik wystosował pismo go Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach w tej sprawie. W sprzeciwie stwierdza, że droga ta nie posiada odpowiednich parametrów, a w końcowej części jest wręcz nieprzejezdna. Ponadto w trakcie budowy drogi ekspresowej „Cesarka” ma pełnić rolę drogi technicznej.
Sprzeciw poparło 600 osób z Małego Ciśca, które podpisały się pod protestem.

Udostępnij

3
+2
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę