Szukają inwestora narciarskiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Niebawem skończy się obecny sezon narciarski, a w Ujsołach myślą już o następnym. Związek tej gminy  z narciarstwem ma się znacznie zacieśnić przez pewne plany i zabiegi tamtejszych władz.

Narty zatna

 Plany dotyczą Złatnej, w której miałaby powstać stacja narciarska.

- Przez brak wyciągów i infrastruktury narciarskiej w tej chwili turyści w naszej gminie nie zostają zimą, albo wręcz uciekają i przejmuje ich Słowacja. Od dawna uważaliśmy, że postawienie wyciągów narciarskich i stworzenie tras to coś, co może znacznie uatrakcyjnić turystycznie gminę Ujsoły. Znalazło się miejsce w Złatnej. Teoretycznie, bo aby je przeznaczyć na ten cel, trzeba było uzyskać decyzje środowiskowe, a to wcale nie było łatwe. Wiele lat starań i karkołomna droga, dzięki której uda się wpisać w plan zagospodarowania przestrzennego możliwość budowy wyciągu - mówi wójt Ujsół Tadeusz Piętka.

Jak wyjaśnia samorządowiec chodzi o zbocza góry Okrągły, na których może stanąć wyciąg długości 1,5 km. U podnóża wyciągu byłyby miejsca parkingowe, na które jest przygotowany teren. W MPZP wkomponowane są dwie trasy: łatwiejsza i trudniejsza.

 - Ta góra ma bardzo swoisty mikroklimat. Chodzi o stok północny, gdzie śnieg leży długo, a poza tym jest tam naturalny ciek wodny, ułatwiający sztuczne naśnieżanie. W ciągu lata będziemy chcieli znaleźć inwestora. Ze strony gminy zainwestowanie środków w takie przedsięwzięcie biznesowe nie wchodzi w grę - wyjaśnia Piętka.

Cieniem na turystyczno-sportowej Złatnej położyły się w ostatnich miesiącach sytuacje, w których zniszczone zostały samochody turystów, pozostawione na parkingu Złatna Huta. Urząd Gminy Ujsoły informował, że teren ten został objęty monitoringiem. Może da to zamierzony skutek.

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę