Świnna - roboty postępują. Bez wahadła na 1 listopada? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak sie nieoficjalnie dowiedzieliśmy, że firma wykonująca przebudowę skrzyżowania w Świnnej na wysokości skrętu do Przyłękowa spieszy się, żeby przed 1 listopada zlikwidować ruch wahadłowy i usprawnić komunikację w centrum tej miejscowości. Przejazd ma się odbywać tymczasowo po betonowej płycie, wylanej nad korytem potoku, a remontowany ma być istniejący i obecnie uzytkowany mostek w ciągu drogi wojewódzkiej. 

 Oficjalnie prace przy przebudowie mostu i skrzyżowania DW 945 z drogą powiatową w Świnnej rozpoczęły się w maju br. Niedługo potem w tym miejscu wprowadzony został ruch wahadłowy. Zgodnie z projektem zmieniony ma być cały układ skrzyżowania. Łuki mają być łagodniejsze. Dzięki temu łatwiej będzie wyjechać na drogę wojewódzką z drogi powiatowej w kierunku Jeleśni. Wygodniej będzie też skręcać z drogi wojewódzkiej w powiatową w kierunku Przyłękowa - prowadzącej m.in. do Urzędu Gminy, poczty, straży pożarnej, sanktuarium maryjnego i Hotelu Żywieckiego. Natomiast jeśli chodzi o nowy most to, jak informuje nasz rozmówca ma on być szerszy niż obecny. Poza tym mają powstać wysepki separujące ruch – poprawi to bezpieczeństwo. W rejonie skrzyżowania powstaną chodniki. Prace warte 3,4 mln zł netto wykonuje firma Eurovia.  Cały kontrakt według umowy zakończyć się ma 28 kwietnia 2018 r.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę