Ujsoły dopłacą do nowoczesnych kotłów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt  Gminy Ujsoły informuje, że  w 2018 roku Gmina Ujsoły planuje dopłaty do wymiany starych kotłów C.O. na nowoczesne, bardziej ekologiczne urządzenia grzewcze.

Smog piec

 Wszyscy zainteresowani wymianą starych pieców na nowe proszeni są o wypełnienie ankiety (u dołu tekstu) i złożenie jej w pok. nr 11 w Urzędzie Gminy Ujsoły, ul. Gminna 1, do dnia 30.11.2017 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00-15:00. Kwota dofinansowania będzie wynosiła 50%  kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5.000zł brutto.

Wypełnienie ankiety jest dobrowolne  i ma na celu uzyskanie informacji  co do ilości planowanych przez mieszkańców wymian kotłów. Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z otrzymaniem dofinansowania lecz formą deklaracji wymiany starego kotła na nowy, przy tym poziomie dofinansowania.

 Kto może otrzymać dofinansowanie?

Właściciel/współwłaściciel/spadkobierca budynku, pod warunkiem złożenia oświadczeń, że:

-  budynek znajduje się w granicach gminy Ujsoły,

-  budynek posiada nadany numer porządkowy,

-  budynek posiada zainstalowany i pracujący niskosprawny kocioł nieekologiczny,

 - posiada aktualny przegląd kominiarski oraz że budynek jest zamieszkały całorocznie.

Jakie piece są dopuszczone do programu?

W ramach programu dopuszczone do dofinansowania są jedynie piece klasy 5. Klasa pieca musi być potwierdzona certyfikatem. Konstrukcja kotła winna uniemożliwiać spalanie odpadów stałych. Nie dopuszcza się kotłów komorowych!

Mieszkańcy, którzy przystąpią do programu wymiany kotłów zobowiązani będą do sporządzenia kosztorysów. Koszty kwalifikowane możliwe do dofinansowania  stanowią: demontaż i utylizację starego źródła ciepła, zakup i montaż nowego źródła ciepła, zakup i montaż niezbędnej armatury: czopuch, pompy wymaganej do prawidłowego funkcjonowania i obiegu instalacji, zawór trój-/czwór - drogowy, zawory przelotowe i zwrotne, zespół rurowy, izolacja rurociągów, osprzęt niezbędny do zainstalowania nowego źródła ciepła i włączenia go do instalacji c.o. i c.w.u.

Wszelkie pozostałe koszty konieczne do poniesienia przez Inwestora w celu prawidłowej realizacji Programu uznawane będą za niekwalifikowane do dofinansowania.

docankieta-dla-mieszkancow-gminy-ujsoly.doc37 KB

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę