106 drzew - bilans po Ksawerym w parku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znamy już dokładną liczbę drzew, powalonych w październiku przez Orkan Ksawery w żywieckim Parku Habsburgów. Co z kwotą?

Ksawery z UM

Początkowo mowa była o 1/5 stanu parkowych drzew, które zniszczył silny wiatr. Ile drzew w nocy z 5 na 6 października zostało powalonych, poinformował nas Mariusz Hudus- rzecznik UM:
jesiony - 71 sztuk, klony- 13 szt., lipy - 10 szt., akacje - 3szt., świerki - 3 szt., wiązy - 2 szt., modrzewie - 2 szt. dąb - 1 szt., kasztan - 1 szt..Łącznie: 106 drzew.

Niewiadomą pozostaje ciągle jeszcze dokładny szacunek strat finansowych.
- Z właściwego wydziału, uzyskałem następująca informację: " w chwili obecnej jesteśmy na etapie omawiania strat z ubezpieczycielem (droga pisemna). Szacowanie strat dotyczy nie tylko drzewostanu, ale również strat w mieniu (budynek, ogrodzenie, trawniki, alejki, kosze, ławki, koszty pracownicze, usług itp.)". W momencie, kiedy straty zostaną oszacowane przez ubezpieczyciela i zaakceptowane przez obie strony (Urząd Miejski i ubezpieczyciela), poinformujemy o ustaleniach - odpowiada Mariusz Hujdus.

Udostępnij

5
+4
1
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę