U nas w Żywcu to jednak są jaja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po maśle przyszedł czas na ekscytację innym produktami należącymi do kategorii  nabiał, jego cenami i dostępnością.

Jaja

Po ostatnich doniesieniach mediów ogólnopolskich można było zakładać, że weekend minie nam na bieganiu po sklepach i robieniu zapasów jajecznych już co najmniej na święta Bożego Narodzenia. A u nas są jaja i wbrew pewnym pozorom lub przy dwuznaczności wiadomość taka jest uspokajająca.

Gazety i telewizje atakowały przez kilka dni widokiem pustych półek. Nie wiem, ile z nich dawało takim newsom tytuł - "Bez jaj". Wiele do powiedzenia w tym temacie miał ekspert od statystyki, gospodarki i płodów rolnych Janusz Piechociński, co okazało się zbieżne z opinią Gazety Wyborczej. Ta ostatnia informowała o pustych regałach głównie w dużych i bardzo dużych miastach. Według "Wyborczej" brak jaj spowodowany jest tym, że "zagranica" oferuje polskim „producentom” (czy może precyzyjniej – zabierającym od producentek) wyższe ceny skupu i jajka lądują u sąsiadów. Padamy zatem ofiarą konkurencji i wolnego rynku. Ponadto polscy producenci nie używali toksycznego środka o nazwie fipronil, który podobno stosowano w fermach Europy Zachodniej, którego używanie jest teraz krytykowane.

W Żywcu nie ma obaw, jaja są. W dowolnej ilości i bez kolejek dostępne są w większości sklepów i marketów. Można dodać, że już jakiś czas temu "Biedronka" zapowiadała mniejszą ich ilość lub chwilowe przerwy w dostawie. Rzeczywiście w jednym z żywieckich sklepów tej sieci jaj jest mniej i droższe, ale są. Są i nie wiadomo, czy się z tego cieszyć czy nie? Nie ma problemu z tym ważnym w gastronomii składnikiem, z drugiej strony zaś nie łechce i nie potwierdza to naszych wielkomiejskich aspiracji.

 

Udostępnij

7
+7
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę