Smog Stop, kasa stop? Trochę jej mało - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął program Smog Stop, związany z dofinansowaniem do wymiany kotłów. Znane są kwoty dofinansowania i ich odbiorcy - osoby fizyczne. Rozłożenie dotacji dla poszczególnych miast i powiatów, w szczególności dla Żywca, może zdumiewać. Po raz kolejny.

Smog słaby

 W ramach programu SMOG STOP o udzielenie dofinansowania w formie dotacji mogły ubiegać się osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnego budynku mieszkalnego, deklarujące zmianę sposobu ogrzewania na ekologiczny. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyjmował wnioski w maju br., rozstrzygnięcie naboru ogłosił niedawno. Najwięcej dotacji uzyskali mieszkańcy Rybnika - 66 dotacji na 804 w całym województwie (ponad 8%). Drugie w kolejności miasto uzyskało 23 dotacje.
Jak z Żywcem? Niestety. Powróciwszy kolejny raz do słynnego rankingu WHO, wydawałoby się, że do naszego regionu powinno spłynąć sporo pieniędzy na ten cel. Tymczasem powiatowi żywieckiemu przypadło 30 dotacji, a starającym się z samego miasta Żywca zaledwie 5. Owszem, Rybnik na osławionej liście również był wysoko, niemniej jednak różnica zastanawiająca. Dodajmy, że kwoty dotacji były różnej wielkości. Te przyznane mieszkańcom Żywca mieściły się w widełkach 1,6 tys.do 4,2 tys. zł.

Listę beneficjentów można znaleźć TUTAJ.

Udostępnij

3
-1
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę