Modrzew do ścięcia. Bo na rurze - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W rejonie Os. 700 – lecia będzie ścinany około 12-metrowy modrzew. Dlaczego?

Modrzew

Temat wycinki lub przycinania drzew na osiedlach zwykle wzbudza duże emocje. W tym przypadku zapytaliśmy więc o przyczyny zastępcę prezesa zarządu, Tadeusza Dunata:

- Jest taka potrzeba, bo awarii uległa rura kanalizacyjna, nad którą rośnie drzewo. Nie da się jej inaczej wymienić. I drzewo i rura są tam z początków budowy osiedla. Chodzi o modrzew – około 12-metrowy – pomiędzy blokiem nr 27, wieżowcem a ul. Habsburgów. Dochodziły do nas głosy mieszkańców, że drzewo zasłania okna i że igliwie choinki jest wnoszone do mieszkań, ale zasadnicza przyczyna to właśnie ta awaria. Zgłosiliśmy potrzebę do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, byli na wizji lokalnej. Czekamy teraz na ich decyzję. Chcielibyśmy, żeby w przyszłym tygodniu ekipa rozpoczęła prace – powiedział wiceprezes SM Gronie.
Tadeusz Dunat przypomniał też przy tej okazji o prośbie, z jaką SM wychodzi do mieszkańców osiedla o sadzenie drzewek z własnmej inicjatywy. Dobrze jednak, by wcześniej uzgodnić w spółdzielni, czy chodzi i odpowiednie gatunki oraz czy nie będą one kolidować z drogami przeciwpożarowymi.

 

Udostępnij

1
-2
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę