Antysmogowy niewypał. Termin zły czy informacja? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za nami pierwszy dzień spotkań w MCK na temat biomasy i paliw RDF. W temacie tym zresztą uczyniono już pewne kroki formalne. Dała się zauważyć w MCK głównie niska frekwencja w spotkaniu. Zła godzina czy raczej zbyt późna informacja?  

Spotkanie w MCK smog 2

 „..Pierwszy dzień konsultacji społecznych w sprawie likwidacji smogu i optymalizacji energetycznej przez projekty ciepłownicze (biomasa, RDF i biogaz). Z wielkim smutkiem przyjąłem frekwencję na dzisiejszym spotkaniu. Kiedy czytam wpisy w Internecie można odnieść wrażenie, że temat ten interesuje tysiące osób. W Żywcu mieszka ponad 30 tysięcy mieszkańców. Pustki na sali pomimo szerokich działań informacyjnych świadczą, że tematem ekologii tak naprawdę jest zainteresowana grupka osób. Oni byli na sali i za to jestem im bardzo wdzięczny.”

Takie słowa można było przeczytać na profilu „facebook” burmistrza Antoniego Szlagora po wczorajszych „konsultacjach” w MCK na temat nowych projektów ciepłowniczych. Czy żywczan rzeczywiście nie interesuje temat smogu? Sala świeciła pustkami, choć w miarę czasu słuchaczy przybywało. W internetowych komentarzach sugerowano zł dobór godziny spotkania. Trzeba jednak przyznać, że te organizowane w innych porach również większej liczby ludzi nie zrzeszały. Jakaś więc apatia, brak wiary w zmianę? Warto zauważyć też, że sama informacja o spotkaniu została udostępniona chyba dosyć późno, bo dzień przed terminem. Przybycie wymagało nie tylko zorganizowania sobie czasu, ale też nabycia pewnej wiedzy, co będzie konsultowane i jakie w tej sprawie można zająć stanowisko?

Co to będzie?

Spółka Beskid z Żywca pracuje nad projektem utylizacji tworzyw sztucznych i produkcji paliwa RDF, o którym pisaliśmy TUTAJ.
W Żywcu miałoby powstać kilka kotłowni i sieć ciepłownicza, przystosowanych do utylizacji zalegających tworzyw i odzyskania energii - mówi Jerzy Kliś, wiceprezes spółki Beskid.
Na zaprezentowanej mapce pokazane były trzy planowane kotłownie ( Zabłocie – 2 i Sporysz) oraz cztery prawdopodobne (Zabłocie – 2, Podlesie i Sporysz). Na dziś nie widać wśród tych miejsc wytypowanej na lokalizację dawnej papierni.

Działania już podjęto

Jak można się dowiedzieć ze strony Spółki Beskid, firma ta jest już w trakcie poszukiwania wspólnika i inwestora. Ogłoszono wyniki pierwszego etapu przetargu w tym temacie. Wybrano wstępnie 9 firm – pełna ich lista w załączniku pod tekstem.
Dziś kolejny dzień konsultacji. Początek o godz. 18.00 w MCK w Żywcu.

docLISTA_PODMIOTOW_I_ETAP.doc5.09 MB

Udostępnij

0
-3
3
Reklama
Reklama
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę