Pinta rozpoczyna budowę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O tym, że w gminie Radziechowy - Wieprz ma stanąć Browar Pinta pisaliśmy już wiosną. Nadszedł czas na kolejny etap.

pinta 3

Budowa rozpocząć się ma już 6 grudnia. Generalnym wykonawcą będze firma PB Inbud Bielsko z Bielska-Białej. Znacznie wzrosły jednak koszty inwestycji, bo zamiast planowanych wstępnie 12 mln zł będzie to 21 mln. zł. Zakończenie budowy planowane jest na przełom sierpnia i września 2018 roku, a warzenie piwa ma zacząć się trzy miesiące później.
W drugim etapie, który planowany jest na lata 2019-2020, powstanie taproom (firmowy pub) wraz z infrastrukturą dla odwiedzających browar oraz będzie dokończona charakterystyczna elewacja z kontenerów.
Wzrosnąć mają też możliwości produkcyjne powstającego browaru. Planowane pierwotnie na 15 tys. hl mają od razu wynosić 20 tys. hl rocznie.
Działka w gminie Radziechowy-Wieprz koło Żywca, gdzie powstanie nowy browar, została kupiona przez Pintę we wrześniu 2016 roku za ponad 1,4 mln zł w przetargu zorganizowanym przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Już po zamknięciu przetargu okazało się, że teren, która miał być w pełni przystosowany do rozpoczęcia działalności produkcyjnej, prawdopodobnie do 2019 roku nie będzie podłączony do sieci gazowej. Korzystanie z gazu ze zbiorników zamiast z sieci znacząco podroży koszty produkcji nowego browaru. Zarząd KSSE zobowiązał się już do interwencji w tej sprawie i jak najszybszej poprawy infrastruktury działki.
Po rozpoczęciu warzenia piwa, Pinta ma zatrudniać około 30 osób.

Udostępnij

2
-1
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę