Arka Pod Głową Konia - dzieje się w Moszczanicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W budżecie Starostwa Powiatowego na ten rok przeznaczonych jest 400 tys. zł na „Centrum Edukacji Ekologicznej Arka”.

ZSAiO 2

Ideą przewodnią projektu jest ekologia, ochrona przyrody, poprawa różnorodności biologicznej oraz zrównoważone wykorzystanie walorów przyrodniczych na terenie powiatu żywieckiego. Powyższe cele „Powiat” zamierza uzyskać przez uruchomienie całorocznego centrum ekologicznego, w pochodzącym z 1907 roku budynku „Pod Głową Konia”. Pieniądze przeznaczone będą między innymi na jego remont, stworzenie trasy dydaktyczno – edukacyjnej, utworzenie małej infrastruktury. Przedsięwzięcie, przeznaczone dla odbiorców w każdym wieku, realizowane będzie przez Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu.

                                                                                                                                            „Pod Głową Konia”

Budynek "Pod Głową Konia" jest częścią Programu Arka, który to program obejmuje około 7,6 ha terenu, w ty i ten obiekt. Będą w nim sale, w których przedstawiany będzie program Arka, zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i grupom. Bioróżnorodność, recykling, szeroko rozumiana ochrona środowiska stanowić będą wiodące tematy organizowanego przedsięwzięcia. Budynek „Pod Głową Konia” to część zabudowań gospodarczych dawnego gospodarstwa Kempińskich, a więc słynnego dworu w Moszczanicy, jego najbliższe sąsiedztwo.

Udostępnij

4
+2
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę