Pociągiem do Węgierskiej Górki ponad 100 km/h? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg w formule „zaprojektuj i zbuduj” na rewitalizację odcinka linii nr 139 Żywiec — Węgierska Górka. Co najciekawsze, po wykonaniu inwestycji pociągi mają tam jeździć z prędkością 100 km/h.

Radziechowy Wieprz stacja

Powszechnie znany jest stan oraz charakter tej linii, którą podróżują zarówno osoby dojeżdżające do pracy lub szkoły, jak i turyści. Pociągiem można nią dotrzeć w Beskid Żywiecki, Śląski, czy na Słowację. Szlak ten odgrywa też dużą rolę w międzynarodowym ruchu towarowym.

Przetarg

Ogłoszono go 30 stycznia br. Obejmuje wykonanie dokumentacji i prac budowlanych na odcinku jednotorowym Żywiec – Węgierska Górka. Polskie Linie Kolejowe planują wymianę nawierzchni kolejowej i podtorza na odcinku 8,3 km linii, regulację osi toru, remont sieci trakcyjnej i modernizację urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Nowe rozjazdy, wykorzystane w rewitalizacji, będą zabudowane w technologii blokowej. Wyremontowane mają być również przystanki. Planuje się też budowę nowych peronów i elementów małej architektury w: Radziechowach – Wieprzu, Cięcinie Dolnej i Cięcinie. Perony mają być podwyższone, co ułatwi wejście do pociągu.  Ciekawą informacją jest zapisana w specyfikacji przetargowej konieczność likwidacji peronu przy ośrodku wypoczynkowym w Węgierskiej Górce.
Koperty z ofertami zostaną otwarte 8 marca 2018 roku. Jedynym kryterium wyboru wykonawcy projektu i prac jest cena. Szacowana przez PLK wartość to 30 mln zł. Firma wybrana w drodze konkursu będzie musiała zakończyć prace do 12 czerwca 2019 roku.

Przyspieszenie

Najważniejsza i najciekawsza jest ta informacja, że po wykonaniu prac prędkość pociągów pasażerskich na odcinku Żywiec – Węgierska Górka ma wzrosnąć z 50/60 km/h do 100 km/h. Takie przyspieszenie powinno się przyczynić do poprawy konkurencyjności kolei w naszym regionie,

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę