Sukces pociągów do Zakopanego! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Można mówić o sukcesie zapowiadanych od dawna kursów kolejowych na linii Katowice – Zakopane.

Ornak Rys

O pociągu Kolei Śląskich pisaliśmy TUTAJ. Obecnie jeździ on w wybrane weekendy, teraz w związku z feriami zimowymi. Wyrusza z Żywca o godz. 8.00, do Zakopanego dociera o 10.59. Kurs powrotny to wyjazd ze stolicy polskich Tatr o 16.35 i planowy przyjazd do Żywca o godz. 19.48.
Z sobotniego połączenia Katowice-Zakopane-Katowice przez Żywiec, Jeleśnię, Hucisko, Lachowice skorzystało ponad 400 osób.  Nie jest to pierwszy raz, dobre obłożenie tego kursu miało też miejsce w ubiegły wekend, rozpoczynający ferie w naszym województwie. Według Stowarzyszenia Linia Kolejowa Żywiec – Sucha Beskidzka taka frekwencja obrazuje duży potencjał, jak tkwi w połączeniach kolejowych na tej linii. To również dobry prognostyk przed okresem wiosenno – letnim. Koleje Śląskie bowiem zapowiedziały już wiele miesięcy temu, że od maja do września „Ornak” będzie kursował w każdy weekend.

Udostępnij

6
+5
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę