"Żywiec" coraz bardziej na marginesie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak się ma złociste z pianką „Żywiec” w koncernie Heineken? Coraz gorzej.

Browar Zywiec copy

Portal money.pl poinformował o wynikach sprzedaży w tej grupie za zeszły rok. Sprzedaż piwa koncernu Heineken ogólnie rosła, jednak nie można tego samego powiedzieć - o zależnej od niego - Grupie Żywiec. Jej udział w ogólnej sprzedaży holenderskiego koncernu spadł do 5,2%.

Polskie hektolitry

Z raportu rocznego spółki wynika, że Grupa Żywiec sprzedała w ubiegłym roku 11,24 mln hl piwa. To o 90,6 mln półlitrowych butelek mniej niż rok wcześniej (o 453 tys. hl, -3,9 proc.). Po dodatniej stronie grupa zapisać może eksport na rynki: USA, Kanady, Niemiec, Irlandii i Anglii. Wzrósł on o 63 tys. hl. Wysłano tam 477 tys. hektolitrów chmielowego napoju.
Sprzedaż krajowa samego „Żywca” zmniejszyła się o 4,6%. Polacy wprawdzie w ubiegłym roku ogólnie wypili mniej piwa niż wcześniej, jednak to „Żywiec” stracił najwięcej, w porównaniu z resztą rynku. Produkcja złocistego napoju spadła w Polsce o 3,6%, a sprzedaż o 3%. Udział „Żywca” w rynku zmniejszył się z 28,3 do 28,2%.
O ile Grupa Heineken zwiększyła swoją światową sprzedaż o 4,5% (do 218 mln hl), o tyle udział w niej piwa, wyprodukowanego w Polsce, spadł z 5,8 do 5,2%. Wartość przychodów Grupy Żywiec zmniejszyła się z 2392 mln zł do 2232 mln zł, czemu towarzyszył kurczący się zysk netto do 258,6 mln zł w 2017 roku z 272,6 mln zł rok wcześniej. Spółce udało się przy tym utrzymać marże na niezmienionym poziomie - marża operacyjna nawet wzrosła do 15 proc. z 13,7 proc. w 2016 r. Uzyskano to głównie dzięki dyscyplinie kosztowej. Zatrudnienie w grupie spadło o 158 osób do 2020 pracowników.

 

Udostępnij

1
-3
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę