Grupa Żywiec - dywidendy w dół - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ile wypiło się Żywca?

Piwo 2 copy

Zwyczajne walne zgromadzenie spółki postanowiło, że łączna wysokość dywidendy za rok obrotowy 2017 na jedną akcję wynosi 26,00 złotych. Jak wynika z podjętych uchwał, uprawnionymi do dywidendy będą akcjonariusze spółki będący właścicielami akcji w dniu 23 kwietnia 2018 roku, natomiast jej wypłata nastąpi 10 maja br.
Na podstawie uchwały zarządu spółki dnia 3 października 2017 roku Grupa Żywiec wypłaciła akcjonariuszom kwotę 112 984 707 zł w ramach zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy w kwocie 11 zł za jedną akcję. Do wypłaty akcjonariuszom pozostanie więc kwota 154 070 055 zł, tj. 15 zł za jedną akcję.
Warto zauważyć, że porównywalnym okresie zeszłego roku akcjonariusze ustalili łączną wysokość dywidendy na jedną akcję za rok obrotowy 2016 w wysokości 29 zł, czyli o 3 złote więcej.
W minionym roku Grupa Żywiec sprzedała łącznie 11,2 mln hektolitrów piwa ze swoich browarów w Żywcu, Cieszynie, Leżajsku, Elblągu i Warce.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę