Tunele na S1 i teoretycy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona urzędnicza wystawia wciąż na ciężką próbę naszą cierpliwość wobec tematu budowy „obejścia Węgierskiej Górki”. Tymczasem tematem zajęli się specjaliści, naukowcy z dziedziny drogownictwa.

Tunel Si

Temat S1 pojawiał się na niedawnej trzeciej edycji Konferencji - Budownictwo Podziemne.Odbywała się ona w Warszawie w dniach 11 – 12 kwietnia.

W trakcie konferencji zastanawiano się, czy podczas budowy tuneli, w ramach mającej powstać obwodnicy Węgierskiej Górki, możliwe będzie wykorzystanie doświadczeń z budowy tunelu pod Małym Luboniem albo – tym bardziej – w Lalikach. Prof. Antoni Tajduś z krakowskiej AGH przekonywał, że pomimo pozoru geograficznej bliskości, fisz karpacki w każdym z tych miejsc jest różny i w niejednolity sposób wpływa na jakość wykonywanych robót. Nie będzie możliwe w związku z tym, przystępowanie do prac mad tunelami z opracowanym wcześniej modelem postępowania. Inni naukowcy również zalecali wcześniejsze dobre rozpoznanie terenu i wykonywanie otworów dla tego celu gęściej, niż co 100 metrów. 

„Branża” podkreśla, że przedsięwzięcie w naszym regionie wpisze się w nadchodzący boom tunelowy w Polsce. W najbliższych latach na terenie kraju powstanie kilkanaście tuneli drogowych. Najdłuższy z nich, zlokalizowany na warszawskim Ursynowie, będzie miał 2,3 km długości i stanie się najdłuższym tunelem drogowym w Polsce.

Pozostaje mieć nadzieję, że sugestie i wnioski naukowców z dziedziny budownictwa drogowego pozytywnie przysłużą się budowie S1, a przede wszystkim, że nie będą kolejnym czynnikiem opóźniającym ją. 

 

Udostępnij

5
+5
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę