Karta Praw Rodziny, lokal w Nowym Zamku - ważne obrady - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W najbliższy poniedziałek odbędzie się sesja Rady Powiatu Żywieckiego. Zapaść mają ważne i ciekawe rozstrzygnięcia.

Starostwo front

 Obrady mają się rozpocząć o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Żywcu i będą kolejną zdalną sesją. Radni powiatowi zajmą się wieloma szczególnie istotnymi ostatnio sprawami. Mają podjąć uchwały o pomocach finansowych dla niektórych OSP, w sprawie rozpatrzenia petycji o przyjęciu Karty Praw Rodziny, czy też w sprawie zgody dzierżawy na 20 lat powierzchni 4,5 tys. metrów kwadratowych w Nowym Zamku. 

Szczegółowy program sesji wygląda następująco:

 1. Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Informacja Starosty o pracach Zarządu
 4. Promocja Powiatu Żywieckiego.
 • prezentacja multimedialna
 1. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania oceny zabezpieczenia przeciwpowodziowego Powiatu Żywieckiego.
 2. Podjęcie uchwały  w sprawie uchwalenia „Powiatowego Programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego dla Powiatu Żywieckiego na lata 2020 – 2023.
 3. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu na 2020 r.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu w Żywcu na lata 2020-2024.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wydzierżawienie w drodze przetargu ustnego nieograniczonego na okres 20 lat nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Żywieckiego poł. w Żywcu oznaczonej nr 1496/7 o pow. 0,6721 ha zabudowanej budynkiem Nowego Zamku o pow. 4.600,50 m².
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie w trybie bezprzetargowym umowy najmu lokalu o pow. użytkowej 16,41m² zlokalizowanego w  budynku poł. w Żywcu przy Al. Wolności 2.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr X/136/2019 Rady Powiatu w Żywcu z dnia 28 października 2019r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Żywieckiego na rok 2020.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego  za rok 2019 Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu, dla którego podmiotem tworzącym jest Powiat Żywiecki.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Gminom zadań publicznych Powiatu Żywieckiego z zakresu utrzymania dróg powiatowych.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia dokumentu  „Strategia Elektromobilności w Powiecie Żywieckim".
 11. Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających na akwenach zbiorników Tresna i Porąbka.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia Statutu Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Łodygowice z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Biernej).
 15. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Ślemień z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Lasie i Koconiu).
 16. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Ujsoły z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Soblówce).
 17. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Czernichów z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Międzybrodziu Bialskim).
 18. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Jeleśnia z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Krzyżowej).
 19. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Węgierska Górka z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Cięcinie).
 20. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Łękawica z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Łysinie).
 21. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Świnna z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Pewli Ślemieńskiej).
 22. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Radziechowy – Wieprz z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Radziechowach).
 23. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Koszarawa z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej (dla OSP w Koszarawie).
 24. Zatwierdzenie protokołu z XII i XIII sesji Rady Powiatu.
 25. Wolne wnioski.
 26. Zakończenie.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę