Praca w "gminie" jak na minie...? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wypowiedzenie z pracy w Urzędzie Gminy Jeleśnia otrzymała w ub. tygodniu Beata Gołek-Kasprzak. Zajmowała Samodzielne Stanowisko ds. Promocji Sportu i Turystyki Wypoczynku i Kultury Fizycznej. W Urzędzie Gminy Jeleśnia przepracowała w różnym charakterze łącznie 13 lat. Formalnym powodem wypowiedzenia jest utrata zaufania i niezadowolenie przełożonej z prowadzenia przez nią strony internetowej gminy oraz profilu facebook.

Beata Golek Kasprzak

Beata Gołek-Kasprzak w rozmowie z nami powiedziała, że stroną internetową i profilem zasadniczo zajmowała się firma zewnętrzna. Ona sama w czasie dotychczasowych kilkunastu lat pracy była dobrze oceniana. W pełni wywiązując się z obowiązków nie miała dotychczas złych kontaktów z przełożonymi. Jako osoba odpowiedzialna w praktyce za promocję gminy, często poświęcała prywatny czas, uczestnicząc w organizowanych przez Urząd Gminy w weekendy imprezach i relacjonując je, bez gratyfikacji finansowej lub czasowej. Jeszcze w ub. tygodniu otrzymała propozycję przejścia na inne stanowisko pracy, związane z budownictwem. Nie przyjęła jej, bo oferowana nowa funkcja nie przystawała do jej doświadczenia i wykształcenia.

Zakusy od miesięcy?

Już kilka tygodni wcześniej dowiedzieliśmy się, że do promocji została powołana nowa osoba.

- Urząd Gminy w Jeleśni informuje, iż od stycznia 2018 r. została zatrudniona 1 osoba – na umowę zlecenie (w zakresie promocji gminy) – odesłano nam bezosobową odpowiedź na pytanie. Beata Gołek Kasprzak ma trzymiesięczny okres wypowiedzenia z obowiązkiem świadczenia pracy. Ma trójkę dzieci.

Zmiany na stołkach

Przypomnijmy, że końcem ubiegłego roku, w związku z przedłużającym się zwolnieniem chorobowym, wygasł mandat wójta Mariana Czarnoty. Wcześniej, przez wiele miesięcy, obowiązki włodarza gminy pełnił wicewójt Bronisław Jafernik. W styczniu, z nadania wojewody, pełniącą obowiązki wójta została dotychczasowa radna powiatowa Anna Wasilewska (Prawo i Sprawiedliwość). Desygnowano ją do pełnienia tej funkcji praktycznie na około 10 miesięcy, bowiem jesienią powinny odbyć się wybory samorządowe. Wraz z nastaniem Anny Wasilewskiej, według wielu, nastały nowe porządki. I zatrudniono nową osobę do promocji.

Nie tylko promocja

W kwietniu pisaliśmy o „czarnych chmurach” nad Bronisławem Jafernikiem, który wcześniej przestał być wicewójtem, ale pozostał kierownikiem Referatu Oświaty. Pełniąca obowiązki wójta Anna Wasilewska postanowiła wręczyć mu wypowiedzenie, dopatrując się w działaniach Jafernika nieprawidłowości. Ten drugi jednak przedłożył zwolnienie lekarskie. Po jego zakończeniu stanowisko kierownika referatu oświaty zostało zlikwidowane, a Jafernik otrzymał wypowiedzenie.

To nie koniec gęstniejącej w Urzędzie Gminy Jeleśnia atmosfery? 


 

 

Udostępnij

45
+3
42
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę