Zmiany na ul. K.E.N.? Bo wybory? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Planowana jest od dawna zmiana organizacji ruchu na Os. Młodych, ale podobna reorganizacja ma dotyczyć też ul. Komisji Edukacji Narodowej w Żywcu.

wariant-1-ul-ken 201807181541

Antoni Szlagor zwrócił do mieszkańców w tej właśnie sprawie:

„Wielokrotnie otrzymywałem od Państwa zapytania w sprawie utrudnień w ruchu na ul. Komisji Edukacji Narodowej. Problem ten pojawia się zawłaszcza  okresie roku szkolnego, podczas gdy rodzice doważą dzieci do szkoły. Miejsce to, w niektórych godzinach bywa po prostu niebezpieczne. W związku z tym, wspólnie ze swoimi pracownikami przygotowaliśmy 3 koncepcje ruchu, które w celu konsultacji społecznych chcielibyśmy państwu przedstawić.

Utrzymanie ruchu dwukierunkowego,

1) Wprowadzenie od ul. Jana ruchu jednokierunkowego w kierunku ul. Powstańców Śląskich,

2) Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Jana.

3) W galerii pod tekstem znajdują się trzy wizualizacje tych rozwiązań.

To pomysły Urzędu Miejskiego na rozwiązanie ważnego w tej okolicy problemy komunikacyjne, a zwłaszcza kłopoty z parkowaniem. Nasz portal wielokrotnie poruszał sprawę miejsc parkingowych przy SP nr 5, jednak zwykle otrzymywaliśmy z urzędu odpowiedź, że to zamiary do realizacji w dalszej perspektywie. Odezwały się już głosy mieszkańców tej części osiedla, wyrażające obawę, że w grę wchodzić będzie przede wszystkim dobro uczniów i dowożących je rodziców, a interes mieszkańców znajdzie się na dalszym planie.

To konsultacje społeczne

Poddane pod rozwagę żywczan zmiany, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żywcu określone zostały jako konsultacje społeczne. Nie podano jednak żadnych szczegółów formalnych tych konsultacji. Czasu trwania, czy sposobów kontaktowania się. Nie został przekazany ich regulamin. Dotychczas część informacyjna większości konsultacji społecznych, przeprowadzanych w ostatnim czasie, pozostawiała wiele do życzenia. Przede wszystkim informacja o nich była trudno dostępna, a zaproponowany termin, w jakim można wyrazić opinię, bardzo krótki. O opinię na ten temat zapytaliśmy w Fundacji Batorego:

- Tak krótki czas na reakcję lokalnej społeczności i zabranie głosu w konsultacjach, to oczywiście naganna praktyka, choć mieszcząca się w granicach prawa. Trzeba też zaznaczyć, że to problem nie tylko Żywca, ale i bardzo wielu innych miast oraz gmin – powiedział Grzegorz Wójkowski z Fundacji Batorego.

Może więc przejawem poprawy w tym temacie jest tak oficjalne ogłoszenie konsultacji, nawet bez skonkretyzowanych zasad. Należy przyjąć, że im szybciej, tym lepiej:

Urząd Miejski w Żywcu, Rynek 2 34-300 Żywiec, tel. (centrala telefoniczna) (33) 475 42 00, sekretariat@zywiec.pl

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę