Co z budynkiem GOK w Jeleśni? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To miało być ważna inwestycja w tej gminie, przynosząca finał w postaci efektownego budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Na jakim obecnie jest etapie i co z tych zapowiedzi wyszło?

GOK Jelesnia

Etap pierwszy prac obejmował roboty ziemne, izolację fundamentów, piwnicę oraz jej wykończenie. Jego koszt miał wynieść ponad 170 tys. zł. Jak poinformowała nas Katarzyna Kania z Urzędu Gminy w Jeleśni, planowany termin zakończenia tego etapu budowy to początek marca br.

Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu na realizację tego etapu inwestycji zgłosił się tylko jeden potencjalny wykonawca. W drugim przetargu chętnych do rozbudowy GOK było już więcej – ofertę przedstawiło czterech wykonawców. Koperty uczestników przetargu otwarto 20 listopada 2017 r. Na wykonawcę wybrano firmę SPEC – MAR Mariusz Caputa z Pietrzykowic.

Nowy GOK ma mieć duże zaplecze oraz estradę pod zadaszeniem. Jeszcze na początku bieżącego roku nie wiadomo kiedy inwestycja zostanie w całości ukończona. W międzyczasie doszło do zmian we władzach gminy Jeleśnia. Zarządzał nią wicewójt Bronisław Jafernik. 22 stycznia br., jako osoba pełniąca obowiązki wójta gminy Jeleśnia wyznaczona została przez wojewodę śląskiego Anna Wasilewska, wcześniej radna powiatowa. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nie była ona zwolenniczką budowy nowego obiektu GOK.

Na razie oczekujemy na stanowisko Urzędu Gminy w tej sprawie.

 

Udostępnij

8
+6
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę