Już kopcą! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nadszedł czas kolejnej próby dbałości o jakość powietrza za pomocą urzędowych zakazów - używania niektórych rodzajów paliw i kotłów, o czym mówi funkcjonująca od niedawna "uchwała antysmogowa" dla woj. sląskiego. Pogoda zrobiła się też bardziej zmienna, dżdżysta, z okresami chłodu. Jakie efekty?

Już kopcą

Takie, jak widać czasem patrząc na kominy lub aplikację mobilną, pokazującą stan zanieczyszczenia powietrza w Żywcu. Dopuszczalne poziomy stężeń tlenków azotu i pyłu zawieszonego były przekroczone w miniony weekend (galeria). (NA PODSTAWIE APLIKACJI MOBILNEJ "MONITORING POWIETRZA ZYWIEC" ŻYWIECKIEJ FUNDACJI ROZWOJU). Pomiar pochodzi ze stacji monitoringu powietrza Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, znajdującej się w Żywcu przy ul. Kopernika. Pomiar wykonywany jest automatycznie co godzinę. Aplikacja jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 polska. Pewne prawa zostały zastrzeżone na rzecz Żywieckiej Fundacji Rozwoju  oraz Kajetana masteli. Aplikacjapowstała w ramach Projektu "Smartfonem w czad", realizowanego przez ŻFI przy wykorzystaniu środków z PAFW.

Udostępnij

0
-3
3
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę