Łóżka z Żywca na cały świat - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wysoki popyt na łóżka szpitalne, wzrost sprzedaży krajowej 
i zagranicznej, 10 proc. poprawa przychodów w odniesieniu do 1-szego półrocza 2017 roku - to podsumowanie minionych miesięcy Famedu Żywiec. Spółka w ramach umacniania pozycji czołowego producenta sprzętu medycznego pracuje nad technologią zwiększającą efektywność i bezpieczeństwo badań rentgenowskich oraz przygotowuje premierowy stół operacyjny.

Famed Zywiec montaz lozek 1


KONSEKWENTNY ROZWÓJ I DOBRE PERSPEKTYWY


W pierwszym półroczu br., sprzedaż krajowa Famedu urosła o 14 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2017 roku. Na poziomie 11 proc., w porównaniu z pierwszymi 
sześcioma miesiącami ubiegłego roku, kształtuje się wzrost eksportu.  Żywiecki producent o 12 proc. poprawił również wskaźnik EBITDA. Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na osiągnięcie pozytywnego wyniku była sprzedaż łóżek szpitalnych, której wolumen - po raz pierwszy od 2012 roku - wyprzedził, niezmiennie dobrze sprzedające się stoły operacyjne Famedu.   
– Większa liczba łóżek szpitalnych niż stołów operacyjnych dostarczona klientom to dla nas przełomowy moment. Uwypukla bowiem skalę możliwości dalszego rozwoju biznesu, którego fundamentem był dotychczas sprzęt dedykowany na sale operacyjne – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famedu Żywiec. – Wyniki pierwszego półrocza, podobnie jak osiągane wcześniej, pokazują że przyjęliśmy optymalną strategię rozwoju, której realizacja skutkuje umacnianiem naszej pozycji zarówno w Polsce jak i za granicą – dodaje Marek Suczyk.
W 2017 roku, liczona rok do roku, krajowa sprzedaż zwiększyła się o ponad 50 proc., osiągając wartość ponad 16 mln złotych. Famed zanotował w tym okresie również 20 proc. wzrost stałej organicznej sprzedaży, realizowanej przez działających w kilkudziesięciu państwach dystrybutorów marki. W 2016 roku obchodzący wówczas 70-lecie istnienia swojej marki, wytwórca sprzętu medycznego, zwiększył przychody do poziomu ponad 
43 mln złotych, co stanowiło wzrost o 22 proc. w porównaniu do 2015 roku.


ZAMÓWIENIA NA POLSKIE ŁÓŻKA SZPITALNE Z CAŁEGO ŚWIATA


W pierwszym półroczu Famed zanotował w tym segmencie, porównując do analogicznego okresu ubiegłego roku, bardzo dobre wskaźniki. Dwukrotnie zwiększyła się liczba zamówionych egzemplarzy łóżek dedykowanych na oddziały intensywnej opieki. O około 60 proc. zwiększyła się sprzedaż łóżek szpitalnych i przeznaczonych na oddziały porodowe. Klienci zamówili również ponad 4,5 krotnie więcej wózków do transportu pacjentów. Wyroby Famedu są wśród odbiorców kojarzone z długowiecznością 
i niezawodnością, co przekłada się na zaufanie do marki, którym ta jest obdarzana już w 90 krajach.
– Specyfiką tego segmentu rynku jest silna konkurencja ze strony chińskich producentów, którzy jednak nie mogą pochwalić się ponad 70-letnią tradycją, będącą gwarantem stabilności. Kluczowe znaczenie ma również fakt, że przywiązujemy dużą wagę do odpowiedniego przeszkolenia naszych zagranicznych dystrybutorów, dzięki czemu klienci mają gwarancję wysokiego poziomu obsługi posprzedażowej. Dodatkowo jako firma wytwarzająca sprzęt w Unii Europejskiej korzystamy z siły marki „Made in EU”. – komentuje Marek Suczyk. – Wzrost sprzedaży to również efekt wprowadzenia najdłuższej w branży 70-cio miesięcznej gwarancji, która powoduje że użytkownik w tym okresie praktycznie bezkosztowo korzysta z dostarczonego sprzętu – dodaje.
Najchętniej zamawianymi w ostatnim czasie łóżkami szpitalnymi Famedu są modele NEXO i NANO. Famed NEXO, opracowane z myślą o optymalnym komforcie i bezpieczeństwie pacjentów, to tegoroczna premiera, która udany debiut zanotowała podczas targów Arab Health w Dubaju (01/02.2018). Pierwsze zamówienie na dostawę ponad 70 sztuk do Arabii Saudyjskiej, wpłynęło jeszcze przed oficjalną prezentacją. Do tej pory do odbiorców trafiło już łącznie kilkaset egzemplarzy tego modelu.
W pierwszych dwóch kwartałach br. odbiorcami łóżek produkowanych przez żywiecką spółkę byli klienci z Arabii Saudyjskiej, Chin, Indii, Serbii, a także Papui Nowej Gwinei.  Zamówienia obejmowały nie tylko modele NEXO i NANO, w tym wersja ICU dedykowana dla Oddziałów Intensywnej Terapii, ale także zaawansowane łóżka szpitalne Famed LE-13, łóżka porodowe Famed Freya i Famed LM-01.5 LIGHT oraz wózki do transportu pacjentów.

Źródło: Inf. prasowa


Udostępnij

12
+11
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę