Kolejna "Laguna Beskidów"? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pływający pomost, przystań dla jachtów i pogłębienie dna jeziora, a przede wszystkim nowoczesny czterogwiazdkowy hotel. To perspektywa rewitalizacji części brzegów Jeziora Żywieckiego na granicy miasta przez podmiot prywatny. Kto za nią stoi i co z tych planów wyjdzie?

Hotel

Hotel ma powstać w okolicy tzw. Wilczego Jaru, na dawnych działkach Apeny, które potem nabyła firma prywatna i odsprzedała grunt z koncepcja budowy hotelu. Jak nam przekazał burmistrz Antoni Szlagor, hotel obejmie działki o numerach ewidencyjnych: 10/1, 11001/1, 3553/3, a parkingi działki o nr: 3536/6, 3536/7, 3564/3 w Żywcu nad Jeziorem Żywieckim.

Infrastruktura lądowa i wodna

Projektowane właśnie przedsięwzięcie ma polegać na budowie hotelu, w którym mieścić się będą:

Garaż: oprócz miejsc postojowych zlokalizowane zostaną między innymi sala fitness, basen, spa, kuchnia z zapleczem, szatnie, pomieszczenia techniczne i magazyny.

Parter: pokoje gościnne, sale konferencyjne, restauracje, kuchnia z zapleczem, bar, administracja, toalety.
Od I do IV piętra: pokoje gościnne, apartamenty, pomieszczenie techniczne i pomieszczenie wentylacyjne.

Planowana jest również budowa: budynku usług, budynku dwukondygnacyjnego – apartamentowca, dróg, chodników, parkingów przy hotelu oraz po drugiej stronie drogi, pomostu na zasadzie pływającej barki zamocowanej do brzegu przy pomocy pomostów „elastycznych” dostosowujących się  do poziomu lustra wody jeziora.

Dodatkowo w rejonie małej zatoczki istnieje osłonięta część cumownicza dla jachtów i żaglówek. Ta część będzie przebudowana celem wytworzenia funkcjonalnej stałej przystani jachtowej. W tym rejonie planuje się nieznaczne pogłębienie dna jeziora celem zapewnienia warunków funkcjonalnych i bezpiecznych cumowania jednostek pływających nawet w sytuacji obniżonego lustra wody.

Kto ma takie plany?

 Antoni Szlagor przekazał, że inwestorem powyższego przedsięwzięcia jest Roman Jańcza, zam. w Bielsku – Białej, który działa przez pełnomocnika.

„Ponieważ powyższa inwestycja zgodnie z obowiązującymi przepisami zaliczana jest do przedsięwzięć mogących potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko, dla których nie ma obligatoryjnego obowiązku sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko , Burmistrz Miasta Żywca przesłał kartę informacyjną sporządzoną dla powyższego przedsięwzięcia do organów opiniujących tj, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Żywcu, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach oraz do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Żywcu z prośbą o opinię na temat obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko (tj. obowiązku sporządzenia raportu).” - poinformował nas Urząd Miejski w Żywcu.

Poniżej znajduje się szkic sytuacyjny omawianej okolicy.

pdfKoncepcja_Zagospodarowania_Terenu.pdf340.98 KB

Udostępnij

10
+9
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę