RDOŚ a ciepłownie RDF. Trwa postępowanie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Smog oraz sposoby i systemy grzewcze, jakie stosuje się i będzie stosowało w Żywcu, stały się jednym z elementów trwającej kampanii wyborczej. Powrócił temat ciepłowni RDF. Sprawdziliśmy, co o sprawie wie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Trwa postępowanie w sprawie dwóch inwestycji w Żywcu.

RDF

Podczas niedawnej debaty wyborczej w Radiu Bielsko padło pytanie do kandydatów na burmistrza naszego miasta: „Czy w Żywcu powinna powstać spalarnia śmieci, inaczej zwana ciepłownią RDF”. Podczas odpowiedzi pojawiły się kontrowersje co do tego, czy planowana była w Żywcu budowa „spalarni”.

- Nigdy nie mówiliśmy w Żywcu o spalarniach, mówiliśmy o nowych technologiach – odpowiadał burmistrz Szlagor.

Jako że w tym punkcie debaty pojawiły się też wątpliwości odnośnie ewentualnych prowadzonych postępowań w katowickiej RDOŚ, zapytaliśmy w tym urzędzie, czy trwa tam postępowanie odnośnie Żywca i „spalarni lub źródła ciepła RDF".

- W Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach toczą się dwa postępowania o wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji polegających na budowie ciepłowni na biomasę i paliwo alternatywne (RDF) w Żywcu (różne numery działek). W obu przypadkach prowadzona jest ocena oddziaływania na środowisko. Jeden wniosek wpłynął do nas 8 stycznia 2018 roku. W tej sprawie wystąpiliśmy do inwestora o uzupełnienie raportu środowiskowego. Wniosek w drugiej sprawie wpłynął 14 czerwca 2018 r. W tej chwili analizujemy złożony do nas raport środowiskowy, czekamy też na uzgodnienie warunków realizacji tej inwestycji ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Żywcu.W obu przypadkach, na dalszym etapie postępowań przeprowadzone zostanie postępowanie z udziałem społeczeństwa. - odpowiedziała Małgorzata Zielonka-Alker , rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach.

 

Udostępnij

13
+13
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę