Porady ZUS dla studentów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

21 i 22 listopada w godz. od 9:00 do 14:00, dla społeczności akademickiej Uniwersytetu Śląskiego odbędą się Dni Poradnictwa ZUS pod hasłem „ZUS dla UŚ”. W tych dniach, na wyznaczonych wydziałach w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie, utworzone zostaną stanowiska eksperckie z zakresu świadczeń realizowanych przez ZUS. Będzie również możliwość skorzystania z e-usług dla klientów ZUS.

US

- Zakres tematyczny udzielanych porad będzie bardzo szeroki, od podlegania ubezpieczeniom, zasiłkom chorobowym i macierzyńskim, poprzez renty rodzinne, a także możliwości wyjazdu z ZUS do sanatorium, aż po sprawy związane z wyliczeniem prognozowanej emerytury za pomocą kalkulatora emerytalnego. Liczymy na to, że obecność ekspertów ZUS na uczelni rozwieje wszelkie wątpliwości związane z ubezpieczeniami społecznymi - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas konsultacji będzie możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil ten umożliwia na bieżąco, bez wychodzenia z domu, sprawdzanie swojego konta w ZUS. To bardzo ważne, bo dzięki PUE możemy sprawdzić czy zostaliśmy zgłoszeni do ubezpieczeń społecznych, czy pracodawca regularnie i w odpowiedniej wysokości odprowadza za nas składki, czy zgłosiliśmy członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego oraz wiele innych ważnych informacji. Aby założyć profil PUE i go potwierdzić należy wziąć ze sobą dokument tożsamości.

21 listopada, w godz. od 9:00 do 14:00, stanowiska eksperckie ZUS będą się znajdować na Wydziale Prawa i Administracji w Katowicach, w Śląskim Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie, na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu oraz w cieszyńskim Wydziale Etnologii i Nauki o Edukacji, Wydziale Artystycznym. Natomiast dzień później, 22 listopada, w tych samych godzinach, z porad specjalistów ZUS będą mogli skorzystać studenci i pracownicy UŚ Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Filologicznego w Katowicach.

Dni poradnictwa są doskonałą okazją dla studentów i pracowników Uczelni, do uzyskania wszelkich informacji i odpowiedzi na pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych. To kolejne przedsięwzięcie, po październikowej konferencji naukowej na temat wyzwań polityki senioralnej w XXI wieku, realizowane w ramach podpisanego porozumienia o współpracy pomiędzy ZUS a Uniwersytetem Śląskim.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę