Zasiedziane czy nie? Sprawa w sądzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co dalej ze sprawą nieprawidłowości po kontroli wydatkowania dotacji na remont ul. Stolarskiej w Żywcu i zastrzeżeń Urzędu Wojewódzkiego? Na razie przyspieszyło poszukiwanie osób, do których należą grunty pod wyremontowaną jezdnią.

Sad rejonowy

Jeszcze przed wyborami pisaliśmy o groźbie, jaka zawisła nad miastem Żywiec, jego władzami i w praktyce mieszkańcami. Chodzi o zwrot Skarbowi Państwa nienależnie pobranej dotacji w kwocie 729.589,93 zł. O szczegółach można przeczytać TUTAJ. Wydział Kontroli Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego zakwestionował prawidłowość działań władz Żywca, w związku z remontem ul. Stolarskiej. Według kontrolerów ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach część ulicy Stolarskiej jest drogą miejską, a część drogą wewnętrzną, w przypadku której miasto nie jest właścicielem gruntów pod jezdnią. Chodzi dokładnie o dwie działki, których właścicielami są osoby fizyczne. W wypowiedzi dla Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej burmistrz Antoni Szlagor stwierdził, że jeśli nawet teoretycznie działki należały do innych właścicieli, to jeszcze w 2013 roku nastąpiło ich zasiedzenie na rzecz gminy Żywiec.

 Sprawa w sądzie

Sąd Rejonowy w Żywcu wystosował kilka dni temu komunikat o prowadzonej przez siebie sprawie z wniosku  Gminy Żywiec reprezentowanej przez Burmistrza Miasta Żywca, w której udział mają też: Skarb Państwa, reprezentowany przez Starostę Żywieckiego,  Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu, Stanisław Knapek i Stefan Gowin. Dotyczy ona uregulowania własności działek przy ul. Stolarskiej, przez zasiedzenie, na rzecz gminy Żywiec. Działki posiadają numery ewidencyjne: 2518/1, 2518/6, 2518/13, 2518/20 oraz 2420/5. Pierwsza i ostatnia z nich, to działki, których dotyczyło zakwestionowanie przez Wydział Kontroli Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

„Sąd wzywa wszystkie osoby zainteresowane roszczące sobie pretensje do nieruchomości opisanej wyżej, aby w terminie 3 miesięcy zgłosiły swoje roszczenia w w/w sprawie – pod rygorem pominięcia ich w dalszym postępowaniu i stwierdzenia zasiedzenia jeśli zostanie ono wykazane” - czytamy w komunikacie żywieckiego sądu.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę