Oczekują na mediatora - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Od 29 stycznia na bramach żywieckiej spółki Hutchinson 2 wiszą związkowe flagi i transparenty. Jest to kolejny etap walki zakładowej „Solidarności” o podwyżki płac dla załogi tej firmy.

Hutchinson protest

Na początku roku „Solidarność” spółki Hutchinson Poland Zakład nr 2 w Żywcu, która zatrudnia około 1300 osób, przedstawiła dyrekcji postulat podwyżek wynagrodzeń dla załogi tej spółki.

Odpowiedź pracodawcy była, delikatnie mówiąc – dalece niezadowalająca i tym samym absolutnie nie do przyjęcia relacjonuje Krzysztof Gaj, szef zakładowej „Solidarności”.

W trakcie negocjacji związkowcy znacznie zredukowali wielkość żądanych podwyżek. Mimo tego rozmowy z przedstawicielami pracodawcy nie przyniosły żadnego efektu. Przedstawione propozycje nie realizowały nawet części oczekiwań załogi i były nie do przyjęcia dla związkowców. Oczekiwanego rezultatu nie przyniosły też rokowania, przeprowadzone w ramach wszczętego 16 stycznia sporu zbiorowego. W tej sytuacji 24 stycznia podpisany został protokół rozbieżności.

Obecnie zakładowa „Solidarność” rozpoczęła kolejny etap batalii o podwyżki płac – oflagowane zostały bramy zakładu. Związkowcy oczekują teraz na mediatora, a przede wszystkim na podjęcie przez pracodawcę bardziej efektywnych rozmów i przedstawienie nowych propozycji, satysfakcjonujących załogę tej żywieckiej spółki.

"Solidarność" Hutchinsona protestowała również rok temu, z podobnymi żądaniami. O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Wówczas związkowcy, a w efekcie i pracownicy, odnieśli pozytywny skutek.  

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę