Budżet Obywatelski – jednak będzie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Informacja o nim pojawiła się w czasie kampanii wyborczej Antoniego Szlagora.

Zywiec pejzaz

Były i obecny burmistrz stwierdził wtedy, że chciałby, aby znowu wadze miejskie ustanowiły budżet obywatelski. Znowu, bo kiedyś już był - cztery lata temu.

Powołana została grupa robocza ds. Budżetu Obywatelskiego, której zadaniem jest realizacja postanowień podjętej w dniu 28 lutego 2019 roku uchwały Rady Miejskiej w Żywcu dotyczącej realizacji budżetu partycypacyjnego na rok 2019.

„Budżet Obywatelski to proces decyzyjny, w ramach którego mieszkańcy tworzą budżet swojego miasta, tym samym decydując o wydawaniu publicznych pieniędzy na wybrane przez siebie inwestycje. W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasto Żywiec asygnuje kwotę 500.000,00 złotych brutto.” - głosi komunikat Ratusza.

Ogólna pula środków finansowych zostanie rozdzielona na 4 okręgi.

Przebieg

Mieszkańcy Żywca od 2 kwietnia do 30 kwietnia będą mogli zgłaszać propozycje projektów. Składać je będą osoby, które ukończyły 16 lat, przy czym mieszkaniec danego okręgu może zgłosić wyłącznie propozycję przewidzianą do realizacji w jego okręgu. Trzeba to też zrobić na odpowiednim formularzu. Wzór formularza będzie można pobrać ze strony internetowej Miasta Żywca - zakładka Budżet Obywatelski, w formie papierowej na Dzienniku Podawczym Urzędu Miejskiego w Żywcu. Propozycja projektu musi zostać poparta pisemnie na formularzu przez co najmniej 30 mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 lat.

W dniach od 2 maja do 22 maja br. złożone propozycje projektów zostaną zweryfikowane pod względem formalnym oraz zaopiniowane przez odpowiednie wydziały Urzędu Miejskiego i miejskie jednostki organizacyjne. Od 23 maja do 24 maja upublicznione zostaną projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalną. W dniach od dnia 28 maja do 7 czerwca spośród projektów, które zostały pozytywnie rozpatrzone w procesie weryfikacji, mieszkańcy Żywca wybiorą projekt lub projekty (ilość wybranych projektów zależy od kwoty ich realizacji, która nie może przekroczyć kwoty przydzielonej na dany okręg) do realizacji. Ogłoszenie listy projektów przyjętych do realizacji, nastąpi 18 czerwca, a realizacja wybranych projektów zakończy się do 15 grudnia br.

Jak głosować

Głosować będzie można na dwa sposoby:

-         tradycyjnie poprzez wrzucenie karty do głosowania do urny, która znajdować się będzie w Urzędzie Miejskim w Żywcu – Biuro Podawcze.

-         głosując elektronicznie poprzez stronę internetową Miasta Żywca w zakładce Budżet Obywatelski www.zywiec.pl .

Informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego udzielają pracownicy Urzędu Miejskiego w Żywcu – Wydział Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, budynek B, I p. pok. Nr 102,  tel.  33/ 475-42-40, 33/ 475-42-41.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę