Ule w żywieckim parku - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Pszczelarstwo jest w złej kondycji, a przecież to od pszczół tak naprawdę zależy nasz byt - mówi Mariusz Broda ze Stajni Miejskiej w Żywcu. Postanowił on zadbać o pszczoły i stworzył w parku pasiekę. W sobotę o godzinie 11.00 odbyło się jej oficjalne otwarcie.

główne copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Pasieka składa się z 11 uli i dziewięciu miejsc na następne ule, które z czasem będą dostawiane. W marcu br. burmistrz Żywca Antoni Szlagor wydał zgodę na jej budowę, a prace ruszyły w maju. - Ludzie traktują te zwierzęta jak wroga. Chcemy zmienić ten pogląd i pokazać społeczeństwu jak bardzo pożyteczne są pszczoły. Większość roślin występujących w naszym kraju zapylają przecież właśnie one - podkreśla Mariusz Broda.

Zwiedzanie pod kontrolą

Jutro, podczas otwarcia każdy będzie mógł zwiedzić pasiekę pod nadzorem doświadczonego pszczelarza. - Pszczoły nigdy nie zaatakują bez powodu, ale jeśli ktoś je rozdrażni to mogą stać się agresywne. Pszczelarz będzie pilnował odpowiedniego zachowania zwiedzających - mówi pan Mariusz.

Atrakcją będzie również możliwość podglądnięcia pracy pszczół - w  jednym z uli umieszczona zostanie przeszklona ramka, przez którą będzie można zobaczyć to, co dzieje się w ulu. Poza tym otwarciu pasieki towarzyszyć będzie wystawa pszczelarskiego sprzętu. - Każdy będzie mógł zobaczyć jak działają podkurzacze czy miodarki - zachęca nasz rozmówca.

Spróbuj miodu!

Pasieka to nie jedyna inicjatywa Mariusza Brody, mająca na celu upowszechnianie wiedzy o pszczołach. Planuje on organizację rożnych imprez, które uświadomią żywczanom jak ważne dla nich są te zwierzęta. Jedną z nich będzie zaplanowane na wrzesień żywieckie miodobranie. - Podczas tego wydarzenia będzie można spróbować miodów pozyskanych od pszczelarzy z Żywiecczyzny i zakupić je - zdradza pan Mariusz. W planach jest również organizacja zajęć edukacyjnych dla dzieci z lokalnych szkół.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę