W naszych gminach nie na bogato... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak co roku Ministerstwo Finansów opublikowało ranking najbogatszych polskich gmin. Jak w tym zestawieniu prezentują się gminy naszego powiatu? Nie jest dobrze. Pod uwagę wzięto tzw. wskaźnik G -  podstawowych dochodów podatkowych  na 1 mieszkańca gminy przyjęty do obliczania subwencji wyrównawczej na 2017 r.

Na pierwszym miejscu ze wskaźnikiem na poziomie 34825,79 zł znalazła sie gmina Kleszczów. W sumie w zestawieniu znalazło się 2478 gmin. Wśród naszych żywieckich najlepiej wypadła gmina Żywiec. W rankingu zajmuje 266 miejsce. Pozostałe gminy powiatu żywieckiego są znacznie dalej. Za Żywcem na dalszych miejscach kolejno znajdują się gminy: Łodygowice (miejsce 1023), Gilowice (1089), Czernichów (1276), Łękawica (1358), Jeleśnia (1390), Węgierska Górka (1406), Ślemień (1521), Lipowa (1660), Rajcza (1871), Świnna (1929), Koszarawa (1969) i Ujsoły (2063). Najsłabiej z naszego regionu wypadły gminy Milówka (2180) i Radziechowy - Wieprz (2252).

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę