Poseł Matuszny i podatek z kosmosu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nawet pracownicy Urzędu Gminy Milówka nie byli świadomi, że należy takowy podatek uiszczać, czego bohater tej historii nie robił.

Kazimierz matuszny narty

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Matuszny jest aktywny na bardzo wielu polach. Prowadzi nie tylko działalność parlamentarną, będąc członkiem wielu ciekawych komisji. Jest też właścicielem wyciągu narciarskiego w Kamesznicy. Ten właśnie wyciąg stał się obiektem uwagi Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Portal internetowy Kroniki Beskidzkiej poinformował, że RIO, po przeprowadzeniu w gminie Milówka kompleksowej kontroli za lata 2014 – 2019, zwróciła uwagę, że za wyciąg jego właściciel nie złożył informacji podatkowej i nie uiścił należności. Izba kontrolna nakazała wszczęcie postępowania podatkowego za okres od 2014 roku i ustalenie zobowiązania, jakie właściciel wyciągu ma do zapłacenia. RIO zaleciła też wzmocnienie nadzoru nad pracownikami Referatu Finansów i Podatków Urzędu Gminy Milówka, by w przyszłości nie dochodziło do takiej sytuacji.

 

Wyciągi bez podatku?

W sprawie zaległego podatku zwrócił się do posła wójt gminy Milówka Robert Piętka. Matuszny odpowiedział również pismem, zaznaczając, że nadawcą jest osoba prywatna, nie parlamentarzysta. Pismo odczytane zostało podczas sesji Rady Gminy Milówka.

Matuszny stwierdza w nim, iż był przekonany, że w gminie Milówka wyciągi są zwolnione z podatku, jak ma to miejsce w innych gminach. Według niego nieświadomi poboru takiej należności byli nawet pracownicy Urzędu Gminy Milówka. Kazimierz Matuszny poprosił wójta, aby wystąpił do Rady Gminy o podjęcie uchwały, zwalniającej właścicieli wyciągów od podatku. Zakupił stary wyciąg od Urzędu Gminy Milówka, a następnie postawił nowy, który rzekom na razie generuje straty. Zaznaczył też, że jego obiekt podnosi atrakcyjność gminy.

Jak podał portal Beskidzka 24, wartość wyciągu na styczeń 2018, wynosiła 309 143,13 zł , zaś deklarowana przez właściciela strata, wynikająca z tej działalności, to 18,3 tys. zł za 2017 rok.

Zarówno Kazimierz Matuszny, jak i przewodniczący Rady Gminy Milówka Krzysztof Kamiński zaznaczyli, że ewentualna uchwała o zwolnieniu wyciągów z podatku nie działała by wstecz, a najwcześniej od 2020 roku. Dodajmy, że wyciągów narciarskich w tej gminie nie jest zbyt wiele, w zasadzie tylko ten jeden, należący do osoby, która jednocześnie jest posłem na Sejm RP. 

Poseł renesansu i światowiec

Pisząc kilka akapitów wcześniej o rozlicznych polach działań i zainteresowań posła Matusznego mieliśmy na uwadze świadczącą o tym szeroką i ciekawą gamę grup i delegacji parlamentarnych, do których należy. Oto one:

Polsko-Czeska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Izraelska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Litewska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Łotewska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Meksykańska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Niemiecka Grupa Parlamentarna;

Polsko-Peruwiańska Grupa Parlamentarna;

Polsko-Słoweńska Grupa Parlamentarna.

 

Przynależność do zespołów parlamentarnych:

Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich;

Parlamentarny Zespół do spraw kaskadyzacji dolnej Wisły ze szczególnym uwzględnieniem budowy kolejnego stopnia wodnego pod Włocławkiem;

Parlamentarny Zespół ds. Brydża Sportowego;

Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Chemicznego;

Parlamentarny Zespół ds. Regionalnych Rad Seniorów;

Parlamentarny Zespół ds. Wspierania Realizacji Inwestycji Środkowoeuropejskiego Centrum Logistycznego w Łodzi;

Parlamentarny Zespół Karpacki;

Parlamentarny Zespół "Przyjaźni Środowisku";

Parlamentarna Grupa ds. Przestrzeni Kosmicznej.

Nasz portal swego czasu opisywał tyleż samo ciekawe, co i intrygujące wizyty Kazimierza Matusznego w Australii i Meksyku na kongresach astronomicznych i astrologicznych. Wizyta na Antypodach stałą się jedną z trzech w kolejności najbardziej kosztownych podróży posłów w 2017 roku. 

 

Udostępnij

3
-4
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę