Żywiecczyzna we wszechświecie... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Modne jest od jakiegoś czasu przywoływanie rocznic i świąt. Do dzisiaj obchodziliśmy Światowy Tydzień Zwierząt. Jego ukoronowaniem, choć już po zakończeniu, będzie akcja adopcji zwierzaka, przeprowadzana na Rynku przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w ramach Eko Dnia. Ale chcemy też bardziej światowo, a więc...

Kosmos 2

Co ma kosmos do nas?

Na dni między 4. a 10. października przypada też Światowy Tydzień Przestrzeni Kosmicznej. Wydawałoby się, że to okoliczność niewiele ma wspólnego z naszą lokalnością. Oczywiście przestrzeń kosmiczną nad sobą mamy, poniekąd i wspólną, z której to skrzętnie korzystają dezinformujące i uczestniczące w wojnie hybrydowej satelity oraz wszędobylskie google.
Jak się okazuje, nie tylko Polska ma coś wspólnego z przestrzenią kosmiczną, ale i sama Żywiecczyzna, a to za sprawą reprezentującego ją posła partii rządzącej, Kazimierza Matusznego. Jedną z aktywności tego parlamentarzysty w Sejmie RP jest przynależność do Parlamentarnej Grupy ds. Przestrzeni Kosmicznej. Jest nawet jej wiceprzewodniczącym - mało tego, aktywnym członkiem, w tej aktywności cechującym się wielkim rozmachem i pokonującym iście kosmiczne odległości w celu promowania polskiej myśli kosmicznej. Jak już pisaliśmy TUTAJ, poseł Kazimierz Matuszny był kiedyś w meksykańskiej Gualajadarze na Międzynarodowym Kongresie Astronomicznym.

Od wyciągu do rakiet


Całkiem niedawno poseł Kazimierz Matuszny, wraz z grupą innych polskich posłów z przywołanej grupy parlamentarnej, uczestniczył w Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym IAC w australijskiej Adelajdzie. Rozstrzał geograficzny, trzeba przyznać, astronomiczny. Zapewne na kongresie omawiano wiele kwestii istotnych i w kontekście Światowych Dni Przestrzeni Kosmicznej, jednak w żywieckim mikrokosmosie nie było o tym słychać. W naszej przestrzeni czeka nas za to Święto ulicy Kościuszki, związane z rocznicą śmierci patrona, którego imię nosi zresztą najwyższy szczyt Australii.

 

 

Udostępnij

7
+2
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę