Koronna impreza na odnowionej scenie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas tegorocznego „Lata w Jasienicy” artyści wystąpią w odnowionym amfiteatrze przy Drzewiarzu. Scena się powiększy, a przede wszystkim przybędzie zaplecze, gdzie wykonawcy w odpowiednich warunkach przygotują się do występów.

Amfiteatr Jasienica

Jak wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna, brak odpowiedniego zaplecza był dużym problemem przy wykorzystaniu amfiteatru.

– Zależało nam na rozbudowie sceny, a zwłaszcza wybudowaniu zaplecza z prawdziwego zdarzenia. Nasze imprezy na Drzewiarzu przyciągają coraz więcej widzów nie tylko z naszej gminy, ale i sąsiednich miejscowości. Co za tym idzie, zapraszamy do występów licznych i bardzo popularnych artystów. Zarówno publiczności, jak i występującym na scenie osobom chcemy zapewnić odpowiednie i godne warunki – mówi wójt.

Scena amfiteatralna, wybudowana w latach 90. ubiegłego wieku jako pierwsza w ówczesnej gminie Jasienica, nie miała żadnego zaplecza. Teraz powstaną tu cztery szatnie oraz część sanitarna. Pod nadzorem Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy sama scena wraz z zadaszeniem nad nią także zostaną powiększone. To znacznie ułatwi przeprowadzanie koncertów, zwłaszcza liczniejszych zespołów, których występy cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Na rozbudowę amfiteatru GOK-u wójt pozyskano z funduszy Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina” 300 tys. zł, z programu „Rybactwo i Morze”. Całość kosztować będzie 602,7 tys. zł. Brakującą część pokryje budżet gminy Jasienica.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę