Budżet Obywatelski - głosowanie elektroniczne i papierowe - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W poniedziałek, 16 września 2019 roku rozpocznie się głosowanie na pozytywnie zweryfikowane projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej na 2020 rok.

Banknoty 4

Głosowanie zakończy się 1 października 2019 roku. Po raz pierwszy głosowanie będzie trwało ponad dwa tygodnie.

Na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego w dniu 16 września 2019 r. będą widoczne tylko te projekty osiedlowe i ogólnomiejskie, które pozytywnie przeszły wszystkie etapy weryfikacji i zostały przewidziane do głosowania. Pozostałe projekty, które nie zostały pozytywnie zweryfikowane - zostaną wyłączone. 

Rada Miejska w Uchwale IX/165/2019 z dnia 10 czerwca 2019 r. przewidziała dwa sposoby głosowania: 1) głosowanie elektroniczne (za pośrednictwem niniejszej strony internetowej) oraz 2) głosowanie papierowe (za pomocą kart do głosowania).

Głosowanie elektroniczne (on-line)

Po wybraniu strony www.obywatelskibb.pl należy wybrać zakładkę "Głosowanie" lub "Projekty", a następnie odszukać interesujący nas projekt osiedlowy lub ogólnomiejski klikając przycisk "WYBIERAM" widoczny przy każdym dopuszczonym do głosowania projekcie. W następnym kroku zostanie wyświetlony formularz z polami, w które należy wpisać odpowiednie dane. Po zagłosowaniu na jeden interesujący nas projekt ogólnomiejski możemy zagłosować na jeden interesujący nas projekt osiedlowy z osiedla, którego jesteśmy mieszkańcem.

Podczas głosowania elektronicznego uprawniony mieszkaniec wpisuje do formularza elektronicznego na stronie internetowej numer telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny (autoryzacyjny) dla potwierdzenia głosu. Na podany przez głosującego numer telefonu komórkowego zostaje wysłana bezpłatna wiadomość sms z kodem weryfikacyjnym w treści. Przepisanie ww. kodu do formularza elektronicznego i jego zatwierdzenie kończy głosowanie.

Uwaga: z wykorzystaniem jednego numeru telefonu komórkowego może zagłosować łącznie na jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy tylko jeden mieszkaniec Bielska-Białej.

Głosując elektronicznie należy przygotować i podać swoje imię i nazwisko,  adres zamieszkania (w przypadku głosowania na projekt osiedlowy rozwijana lista ulic zostanie zawężona tylko do tych, które przynależą do danego osiedla), datę urodzenia, a także posiadać czynny numer telefonu komórkowego w dowolnej sieci, który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu oraz zaznaczyć wymagane oświadczenie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych w procedurze ustalania wyników głosowania na Budżet Obywatelski Bielska-Białej.

Mieszkaniec Bielska-Białej będzie mógł oddać swój głos za pośrednictwem interaktywnego formularza głosowania udostępnionego na stronie internetowej BOBB zamieszczonej pod adresem www.obywatelskibb.pl od godz. 0.00 dnia 16 września 2019 r. do godz. 24.00 dnia 1 października 2019 r.

Uwaga:  lista ulic zawiera pełne nazwy ulic, placów, rond zgodne z TERYT (Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju), do którego stosowania Urząd Miejski jest zobligowany. Identyfikatory rejestru TERYT stanowią obowiązujący standard identyfikacji terytorialnej dla organów prowadzących urzędowe rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej. Dlatego też osoby głosujące, które będą poszukiwały np. ulicy Broniewskiego muszą odnaleźć na liście pełną nazwę, tj. ul. Władysława Broniewskiego, a te które poszukują np. ul. Łukasińskiego muszą odszukać ul. Waleriana Łukasińskiego, itd.

Poniżej publikujemy wykaz ulic, placów, rond, skwerów i mostów w Bielsku-Białej sporządzony na podstawie rejestru urzędowego podziału terytorialnego kraju TERYT, prowadzonego przez  Główny Urząd Statystyczny (www.teryt.stat.gov.pl).

Głosowanie papierowe (karty do głosowania)

Karta do głosowania papierowego na projekty ogólnomiejskie i osiedlowe dla mieszkańców Bielska-Białej liczy dwie strony formatu A4 i zawiera pola przewidziane do wpisania numeru identyfikacyjnego (ID) projektu ogólnomiejskiego i projektu osiedlowego, którym głosujący chce udzielić poparcia.

Głosujący ma prawo zagłosować na jeden projekt ogólnomiejski i na jeden projekt osiedlowy z osiedla, którego jest mieszkańcem.

Głosowanie polega na wpisaniu numeru ID jednego wybranego projektu ogólnomiejskiego i/lub jednego projektu osiedlowego, którym głosujący udziela poparcia oraz wypełnieniu pozostałych danych tj. podaniu imienia i nazwiska, adresu zamieszkania oraz daty urodzenia. Głosujący składa także swój podpis na dole pierwszej strony karty do głosowania. Głosujący powinien również zapoznać się z klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych znajdującą się na odwrocie karty do głosowania .

W przypadku głosowania osób małoletnich, w „Punktach głosowania” będą dostępne oświadczenia dla opiekuna prawnego osoby małoletniej, które należy dołączyć do karty głosowania.

Uwaga: wykaz wszystkich dopuszczonych do głosowania projektów (Lista projektów do głosowania) będzie dostępny w każdym z trzech „Punktów głosowania”, wskazanych w zarządzeniu Prezydenta Miasta z 2 września 2019 roku. W ten sposób głosujący będzie mógł odnaleźć tytuł zadania, numer ID projektu, któremu chce udzielić poparcia oraz zapoznać się z krótkim opisem projektu i kwotą szacunkową .

Karty do głosowania papierowego będą dostępne wyłącznie w "Punktach głosowania" w dniach i godzinach ich funkcjonowania. Karty do głosowania będą wydawane tylko przez pracowników obsługujących „Punkty głosowania”, po uprzednim okazaniu dowodu osobistego lub innego dowodu tożsamości przez uprawnionego mieszkańca.

Wykaz „Punktów głosowania” papierowego na projekty złożone do BOBB 2020

1) Biuro Rady Miejskiej (RM), pl. Ratuszowy 1, pok. 44, poniedziałek - środa: w godz. od 7.30 do 15.30 , czwartek: w godz. od 8.00 do 17.00, piątek: w godz. od 8.00 do 15.00,

2) Biuro Obsługi Interesanta (Wydział ON), pl. Ratuszowy 6, poniedziałek - środa: w godz. od 7.30 do 15.30 , czwartek: w godz. od 8.00 do 17.00, piątek: w godz. od 8.00 do 15.00,

3) Centrum Organizacji Pozarządowych (Wydział SO), pl. Opatrzności Bożej 18, poniedziałek - środa: w godz. od 8.00 do 16.00, czwartek: w godz. od 8.00 do 19.00, piątek: w godz. od 8.00 do 15.00.

Punkty głosowania będą czynne w dni robocze od 16 września do 1 października 2019 roku włącznie. Punkty głosowania nie będą czynne w soboty i w niedziele. W soboty i niedziele mieszkańcy Bielska-Białej mogą głosować tylko elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej zamieszczonej pod adresem www.obywatelskibb.pl.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę