Firma wyłoży 20 tys. na parkowy drzewostan - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Firma Żywiec Zdrój zadeklarowała wsparcie finansowe w wysokości 20 tysięcy złotych na odbudowę drzewostanu w zabytkowym Parku Żywieckim, który ucierpiał w efekcie nawałnic, jakie przeszły nad regionem ostatniej wiosny.

W wyniku tegorocznych wichur, w Parku Żywieckim zostały zniszczone drzewa wielu gatunków, w tym m.in.: jesiony, klony (w tym jeden pomnik przyrody), lipy, świerki, brzozy, dęby, a także doszło do uszkodzeń infrastruktury parku. Władze miasta podjęły działania, mające na celu renowację parku oraz uzupełnienie drzewostanu. Częścią tych działań będzie nasadzanie młodych drzew, w co włączyła się firma Żywiec Zdrój. Dzisiaj, podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Urzędzie Miasta Żywca, Katarzyna Dębska - Dyrektor Zakładu Rozlewniczego Żywiec Zdrój w Jeleśni, przekazała burmistrzowi Antoniemu Szlagorowi symboliczny czek w wysokości 20 tys. złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie nasadzeń drzew, jakie miasto zrealizuje jeszcze tej jesieni.

- Czujemy się ważną częścią regionu, w którym funkcjonują nasze zakłady rozlewnicze. Dlatego jesteśmy zaszczyceni mogąc wesprzeć działania, które są tak ważne zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla środowiska. Jak dotąd posadziliśmy już 8 milionów drzew na Żywiecczyźnie, cieszymy się, że niedługo region wzbogaci się o kolejne – mówi Katarzyna Dębska, Dyrektor Zakładu Rozlewniczego Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni.

Partnerska współpraca

Tegoroczna współpraca jest kolejnym wyrazem wsparcia Żywiec Zdrój dla odnowy drzewostanu w żywieckim parku, po tym jak w 2017 roku firma zaangażowała się w odnowę drzewostanu, który uległ zniszczeniu podczas ówczesnej fali nawałnic.

- Współpraca miasta Żywca z firmą Żywiec Zdrój trwa od wielu lat. To współpraca zarówno przy organizacji imprez kulturalnych, jak i w sytuacjach kryzysowych. W trudnej sytuacji nasze miasto mogło liczyć na wsparcie tej firmy. Żywiec Zdrój ma w swojej strategii działania wpisaną troskę o ekologię, o czym świadczy kilka milionów drzew posadzonych w Beskidach. Żywiecki park jest naszą perełką, dlatego tak cenna jest odbudowa drzewostanu, który ucierpiał podczas ostatnich wichur. Udaje nam się to między innymi dzięki naszej wzorowej współpracy – mówi Antoni Szlagor, Burmistrz Miasta Żywca.

Dobry sąsiad

Dofinansowanie odbudowy drzewostanu w zabytkowym Parku Żywieckim to jeden z elementów programu „Dobry sąsiad”. Stworzony przez Żywiec Zdrój program, wynika ze strategii zrównoważonego rozwoju firmy. Zgodnie z nią, czerpiąc ze źródeł, Żywiec Zdrój ze szczególną troską dba o dobro natury i okolic, z których pochodzi. W odpowiedzi na potrzeby lokalnych społeczności, firma współpracuje z organizacjami pozarządowymi, władzami gminnymi i powiatowymi z terenów, gdzie znajdują się zakłady producenta. Celem programu jest wspieranie oraz pomoc mieszkańcom, a także angażowanie się w rozwiązywanie istotnych problemów z punktu widzenia lokalnej społeczności.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę