Łóżko, które leczy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Znana żywiecka fabryka, produkująca sprzęt medyczny, być może znalazła receptę na powikłania pooperacyjne Zamierza swoim pomysłem podbić rynki światowe.

Przedstawiono już w wielu krajach Europy i Bliskiego Wschodu projekt specjalnego łóżka, dzięki któremu ma szanse być ograniczone zagrożenie powikłań pooperacyjnych, a w szczególności zakażeń. Głównie chodzić będzie o sepsę. Jest ona reakcją organizmu, o wciąż niedocenianych skutkach. Na świecie odnotowuje się kilkadziesiąt milionów przypadków jej występowania. W samej Polsce rocznie umiera z powodu sepsy ponad 20 tys. osób. Więcej, niż na przykład w wypadkach komunikacyjnych. Najbardziej narażeni na nią osoby leżące na oddziałach intensywnej terapii. To zresztą sektory szpitalne wymagające niezwykłej dbałości o bezpieczeństwo pacjentów. W tym i szczególnej ochrony przed bakteriami, czemu ma pomóc nowy mebel szpitalny.

Co to za nowość?

Żywiecki Famed zaprojektował i opracował łóżko szpitalne Prodigy. Wyposażone będzie w elementy ułatwiające personelowi pracę i zwiększające bezpieczeństwo pacjenta. Zostało już pozytywnie przyjęte na targach w wielu miastach Europy. Branżowi eksperci docenili jego atuty. Zastosowano w elementach z tworzywa, lakierze i materiale materaca nanotechnologię srebra. Posiada ona właściwości antybakteryjne, co ułatwia walkę z zakażeniami, bakteriami i wirusami. Z kolei konstrukcja łóżka ułatwia jego dezynfekcję. Ten mebel szpitalny ma tez funkcje, które umożliwią szybki dostęp do chorego, a w konsekwencji tego rozpoczęcie intubacji. Łóżko wyposażone też będzie w dwupoziomowy system alarmowy, a zainstalowane czujniki sprawdzać będą notorycznie wyniki odczytów i aktywować alarmy w sytuacjach przekroczenia zakładanych norm.
Nowy model łóżka, według założeń i planów Famedu, ma znaleźć się nie tylko w polskich szpitalach. Producenci zakładają jego zbyt również w Europie Zachodnie, a nawet i dalej: w USA, Kanadzie, Chinach, Rosji oraz na Bliskim Wschodzie.

Famed

Udostępnij

10
+9
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę