Obywatelskie nieposłuszeństwo w Cieszynie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najpierw przyjechali do nich policjanci, potem pracownice sanepidu, a nawet poseł. Nie zamierzają się poddawać.

Knajpa

 Pomimo oficjalnego rządowego zakazu cieszyńska Restauracja U Trzech Braci reaktywowała w miniony piątek działalność stacjonarną. Zostało to publicznie ogłoszone, między innymi na facebooku. Z jakim efektem?

- Wczoraj otworzyliśmy restauracje i po kilku godzinach przyjechała policja. Właściwie to dwa razy. Najpierw bardzo pokojowo, rozpoznawczo, drugi raz już z informacją, że łamiemy prawo.
Dziś był sanepid. Panie zapytały czy zaprzestaniemy działalności.. Po odpowiedzi, że nie, zaczęła się kontrola. Jesteśmy zapraszani w poniedziałek do ich urzędu. Penie po mandat - mówi jeden z właścicieli restauracji.

Sejmowy obserwator

Dziś w Restauracji U Trzech Braci pojawił się poseł Lewicy Przemysław Koperski.

- Byłem dziś z interwencją poselską w trakcie kontroli Sanepidu w Restauracji U Trzech Braci w Cieszynie. Po okazaniu legitymacji poselskiej i poinformowaniu, że będę przyglądał się podejmowanym czynnościom kontrolnym, panie z Sanepidu wycofały się z restauracji. Właściciele w ramach nieposłuszeństwa obywatelskiego posiłkując się wyrokiem WSA w Opolu - II SA/Op 219/20 - „Upoważnienie ustawowe niespełniające wymogów art. 92 ust. 1 Konstytucji RP. Objęcie regulacjami rozporządzenia materii ustawowej, skutkujące naruszeniem podstawowych wolności i praw jednostki” - otworzyli restaurację - wyjaśnia Koperski.

Poniżej można zobaczyć filmik z interwencji:

\

Co będzie dalej? Właściciele restauracji nie zamierzają zamykać. Zorganizowali zrzutkę na mandaty. Kwestę można znaleźć TUTAJ. Odbierają też wiele telefonów i wiadomości od osób ze swojej lub podobnych branż, z pytaniami i sugestiami. Rozmowę z jednym z szefów U Trzech Braci można zobaczyć poniżej:

 

 

-

 

Udostępnij

55
+51
4
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę