Ratują zabytki. U nas nie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podczas sesji Sejmiku Śląskiego radni zdecydowali o przyznaniu 800 tys. zł dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane, które w bieżącym roku były lub będą przeprowadzane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków.

Cmentarz żydowski Żywiec 03

 Celem dotacji jest wspieranie działań właścicieli lub posiadaczy zabytków w zakresie ochrony i zachowania dziedzictwa kulturowego. Najwyższa dotacja w kwocie 200 tys. zł została przeznaczona dla Rzymskokatolickiej Parafii Katedralnej Chrystusa Króla w Katowicach na remont konserwatorski fragmentu elewacji północnej, wschodniej, południowej i zachodniej katowickiej katedry.

Ogółem na liście znalazło się 25 projektów. Nie ma wśród nich ani jednego zabytku z powiatu żywieckiego. Można zatem zastanawiać się, czy to tak mała liczba możliwych dotacji, czy nasz powiat na takiej prowincji, czy nasze dziedzictwo kulturowe w tak dobrym stanie?

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę