Burmistrz o dwukadencyjności - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Żywcu rozpoczęły się dziś obrady XLI Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich. Może się na nich pojawić niecodzienna propozycja burmistrza Antoniego Szlagora na temat nowych rozwiązań w samorządach.

Ratusz w zimie

Głównymi tematami, podejmowanymi na zgromadzeniu ZMP są: zmiany w przepisach wyborczych, nowe przepisy o ochronie danych osobowych i funkcjonowanie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Na dzisiejszej konferencji prasowej Antoni Szlagor oraz prezes zarządu Związku Miast Polskich – prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz odnosili się do wielu z powyższych zagadnień. Szczególna uwaga skupiła się na wprowadzanej dwukadencyjności w samorządach. Burmistrz Żywca, który przyznał, że lubi zadawać niekonwencjonalne pytania, zapowiedział pewną inicjatywę w tym temacie:

- Ja z szacunku dla pana prezydenta będę chciał na Walnym Zgromadzeniu poddać taki wniosek, żeby chcąc uzdrowić Polskę, kadencja senatorów i posłów również była tylko podwójna, skoro prezydent i wszyscy w Polsce mają dwie kadencje – powiedział Antoni Szlagor.                                                                                                                                                        
Obrady rozpoczęły się dziś o godz. 14.30 w żywieckim MCK. Temat zmian w przepisach wyborczych zapowiedziany jest w jutrzejszych punktach obrad. To już w Centrum Kongresowym „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

Udostępnij

4
-3
7
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę